Totální bordel kolem „Feriho webu“. Ministerstvo dává ruce pryč, informace jsou tam nejasné

09.11.2020 18:27

Nový vládní covidový web, který vznikl na návrh opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09), rychle zapadl do chaotické komunikace vlády. Hned po jeho vydání totiž nepochopitelně Ministerstvo zdravotnictví vydalo prohlášení, že „stránky ministerstva jsou jediné oficiální a denně aktualizované místo se správnými informacemi o současné situaci“. Na novém webu se navíc objevují nepřesné informace.

Totální bordel kolem „Feriho webu“. Ministerstvo dává ruce pryč, informace jsou tam nejasné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri
reklama

Třeba profesionální fotografové si během soboty mohli přečíst třikrát měněné vysvětlení restrikcí. Nejprve bylo na webu uvedeno, že mohou fotit venku i uvnitř bez omezení, posléze byla informace změněna s tím, že je možné fotit jen venku, a k večeru se již objevila informace, že profesionální focení je zakázáno úplně, s výjimkou svateb. „Na focení novomanželů, případně skupinové fotky svatebčanů je možné si na dobu vyfocení fotky sundat roušku. Pokud jsou pořizovány momentky či jsou foceny osoby v průběhu svatebního obřadu a oslavy, platí povinnost roušku mít,“ doplňuje web podle informací serveru Echo24.cz.

Na webu se nejprve objevila stručná informace pro všechny profesionální fotografy. „Fotografování je nadále možné, a to i profesionálními fotografy uvnitř i venku,“ stálo na vládním webu, načež došlo k úpravě.

„Fotografování je nadále možné, a to i profesionálními fotografy. Není však možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán. Ideální proto je domluvit například rodinné focení venku,“ zněla opravená verze.

Ani to ovšem nebylo všechno, ukázalo se, že ani focení venku není možné. „Fotografování profesionály v tuto chvíli probíhat nemůže. Není možné fotit v ateliéru, jejich provoz je v rámci poskytování služeb zakázán. Není možné ani focení venku, protože takový účel cesty není uvedený jako výjimka ze zákazu volného pohybu,“ zní konečný verdikt webu.

Rozpaky po spuštění vládní novinky, která má za cíl zlepšit komunikaci všech restrikcí, vyvolalo i prohlášení Ministerstva zdravotnictví. „Pro ty, kteří ještě nestačili zaznamenat – naše stránky jsou jediné oficiální a denně aktualizované místo se správnými informacemi o současné situaci,“ uvedlo ministerstvo na Twitteru k webu, který zaštiťuje Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD).

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) pak hned druhý den toto vyjádření negoval. „I my jsme rádi, že vznikl nový centrální covidový web. Je dobře, když se maximum ověřených a pravdivých informací dostane k široké veřejnosti,“ napsal Blatný.

Vládní web vznikl na dlouhodobou žádost poslance Dominika Feriho, který se na něm také podílel společně s vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci Vladimírem Dzurillou. Na stránkách je k nalezení přehled kompenzačních programů pro podnikatele i zaměstnance, jsou zde popsány všechny restrikce včetně mnoha výjimek a mnoho dalších služeb pro občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…