Totální propad ODS a TOP 09. Levice je mašíruje na padrť

09.05.2012 13:39

Na konci dubna by se do parlamentu dostaly pouze čtyři strany. Výrazný zisk by měly levicové strany, získaly by velmi silnou ústavní většinu, vládní strany by naopak ve volbách zcela propadly. ČSSD by měla 92 mandátů, KSČM 46 mandátů. ODS a TOP 09 by dohromady získaly jen 62 poslaneckých křesel. Ukázal to průzkum stranických preferencí agentury STEM.

Totální propad ODS a TOP 09. Levice je mašíruje na padrť
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka řeční ve sněmovně
reklama

Na konci dubna by se do Poslanecké sněmovny dostaly čtyři strany. KDU-ČSL by do pětiprocentní hranice scházely jen dvě desetiny procenta. Další strany se k hranici volitelnosti nepřiblížily.

Na prvním místě by se umístila ČSSD, kterou by volilo 26,1 procent lidí. KSČM, která výrazně posílila, by zvolilo 14 procent lidí. ČSSD s 92 mandáty a komunisté se 46 mandáty by dali dohromady výraznou ústavní většinu.

Celý průzkum ZDE

ODS by na konci dubna zvolilo 11,9 procent lidí a TOP 09 by získala hlas jen od 6,8 procent lidí. Ve sněmovně by usedlo jen 42 občanských demokratů a 20 topkařů. Pro Věci veřejné by hlasovalo necelé jedno procento lidí.

Voleb by se zúčastnilo 52 procent občanů. 20 procent občanů účast odmítlo. Průzkum agentury STEM probíhal od 18. do 29. dubna na vzorku 1084 obyvatel starších 18 let. Statistická chyba u větších stran se pohybuje kolem ± 2,5 procentního bodu.


 

 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…