Totální válka. Jiří Zimola píše: Schyluje se k apokalypse. V ČSSD jde o všechno

22.05.2017 13:44

ČSSD hraje o všechno, spíše se ale schyluje k apokalypse. Takto nejčerstvěji okomentoval dění v sociální demokracii jihočeský exhejtman Jiří Zimola. Sobotkovo vedení strany ho totiž vyškrtlo z kandidátky, proti čemuž se ČSSD na jihu Čech okamžitě vzbouřila.

Totální válka. Jiří Zimola píše: Schyluje se k apokalypse. V ČSSD jde o všechno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola ve sněmovně
reklama

Kandidátka sociálních demokratů na jihu Čech je před totálním zhroucením. Stalo se tak poté, co vedení strany v Lidovém domě v pátek rozhodlo, že její významný člen a nyní bývalý hejtman Jiří Zimola nesmí kandidovat do Sněmovny.

Zimola, který ve svém kraji třikrát po sobě vyhrál místní volby a řadil se dlouhodobě k nejpopulárnějším hejtmanům, se chtěl o přízeň voličů ucházet z posledního místa. Sobotkovo vedení strany ho ale v pátek vyškrtlo.

Proti tomu se ihned postavil jihočeský krajský výkonný výbor ČSSD. Jeho čelní představitelé nyní pro PL otevřeně mluví dokonce o možnosti, že založí novou stranu, nebo že celá kandidátka naprosto padne (více ZDE).

Situaci nově okomentoval i ten, o koho se v celém sporu jedná, Jiří Zimola. Sociální demokracie podle něho hraje o všechno, nicméně to zatím vypadá spíše na apokalypsu.

„Když jsem vystoupil 10. března na sjezdu ČSSD se svým projevem, říkal jsem, že nechci být rebel bez odpovědnosti, a proto jsem několikrát nabízel ruku ke spolupráci a mlčel jsem, když mne předseda veřejně označoval za loutku, škodiče a rozeštvávače. Respektoval jsem většinovou vůli delegátů, když zvolili předsedou Bohuslava Sobotku, a byl rozhodnutý veřejně neprezentovat své oponentní prostoje,“ popisuje exhejtman na svém facebookovém profilu.

V ten samý den dle jeho slov vypukla mediální štvanice za účelem Zimolovy absolutní diskreditace. „Skončil jsem jako hejtman pouze na základě nepodložených obvinění, a to i z řad vlastních spolustraníků z vedení partaje. To, co se nyní děje, je výsledkem nevyslyšených volání po sebereflexi a vnitřním dialogu v rámci ČSSD. Jsem loajální ke straně, které jsem za mnoho vděčný, ale ČSSD teď hraje o všechno. Zatím se ale schyluje k apokalypse,“ dodává Jiří Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

11:31 To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

Mezi nejslavnější aktivisty proti vládním opatřením se určitě řadí Jana Peterková, která proslula sv…