Toto je nový PES, seznamte se. Ve třetím stupni vás s testem pustí do hospody

07.04.2021 17:37

V nové protiepidemické tabulce PES bude zřejmě hrát roli i negativní test na koronavirus. Ve třetím stupni byste bez něj nemohli do restaurací, ve čtvrtém stupni byste se pro změnu nemohli ubytovat na hotelu. Píše to server Novinky.cz.

Toto je nový PES, seznamte se. Ve třetím stupni vás s testem pustí do hospody
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

Nová protiepidemická tabulka PES i nadále počítá s nošením roušek či respirátorů, konkrétně ve čtvrtém a pátém stupni bude potřeba respirátor vevnitř i venku. V dalších stupních by měly stačit roušky. 

Nejhorší pátý stupeň by obsahoval i zákaz nočního vycházení od 21 do 5 ráno. Zároveň by v tomto stupni byla uzavřena i většina obchodů kromě těch se základními potřebami. Všechny obchody pak budou otevřeny ve čtvrtém stupni, pouze s režimovými opatřeními. 

Ve čtvrtém stupni by také mohly otevřít služby pečující o tělo. Důležitým prvkem však bude test – a to nejen zákazníků, ale i zaměstnanců. Test by musel být i v době, kdy země bude ve třetím stupni, od druhého už by pak nutný nebyl. 

Co se týče restaurací, ty by mohly otevřít ve třetím stupni, opět ale zřejmě s negativním testem na koronavirus i u zákazníků. Zaplněno pak bude moci být jen 50 procent kapacity, u stolu budou smět být čtyři lidé. Ani v prvním stupni pak nebude moci být restaurace zaplněná celá, ale jen z 80 procent. 

A návrat se chystá i pro kulturní a sportovní akce, kdy ve čtvrtém stupni by se akce mohlo zúčastnit tři sta sedících lidí s negativním testem na koronavirus. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…