Toto je prý nejnebezpečnější město na světě. Lidé umírají ve frontě na chleba

07.10.2016 20:12

Nezisková organizace Člověk v tísni přináší další děsivé zprávy ze syrského Aleppa. Panuje zde tak strašlivá situace, že lidé umírají i ve frontách na chleba. Před útoky už se není kde skrýt.

Toto je prý nejnebezpečnější město na světě. Lidé umírají ve frontě na chleba
Foto: M.Kutilová
Popisek: Na hranicích s IS

„Východní část syrského města Aleppo je i nadále v obležení, a to již podruhé od července letošního roku. Místní obyvatelé trpí nejen nedostatkem potravin a léků, ale jsou svědky nejsmrtelnějších a nejničivějších leteckých útoků od počátku válečného konfliktu. Již několik měsíců je Aleppo humanitárními pracovníky označováno za ‚nejnebezpečnější město na světě‘. Více než dva měsíce se tam nemůže dostat žádná humanitární pomoc,“ píše na svých internetových stránkách organizace.

Situace je tak zlá, že lidé v Aleppu nemají prakticky co jíst. maso a vejce nejsou podle zdejšího pozorovatele dostupné už dlouho, za vysoké ceny se lidé dostanou už jen k zelenině. Lidé navíc nemají čím topit. Plyn k topení už je tak drahý, že si ho nemůže dovolit takřka nikdo. Topí se tím, co je po ruce.

Celý text najdete zde

Fakt, že se smrt obyvatele snaží dostihnout i z nebe, dosvědčují čísla o leteckých útocích. V posledních deseti dnech stouply útoky na 1700 náletů. Na 400 osob je zaplatilo životem a dalších 700 lidí utrpělo zranění různého rozsahu. Bohužel jsou mezi nimi i ženy a děti.

„Nedávno byl použit nový typ zbraně. Tyto protibunkrové střely mají nesmírnou sílu a dokážou zničit i sklepy, které se nyní využívají jako nemocnice nebo kryty,“ popsal pro Člověka v tísni situaci jeden z dobrovolníků. V Aleppu tak už neexistuje místo, kde by se mohl vyděšený muž, žena či dítě cítit alespoň trochu bezpečně. „Ve středu pak hromadné nálety zničily pekárnu v předměstí Al-Ma’adi, kde zahynulo 6 civilistů, kteří stáli ve frontě na chleba. Pekárna je zcela zničená a mnoho lidí bylo zraněno,“ vykresloval dál syrské hrůzy dobrovolník.

Na město útočí vládní jednotky Bašára Asada s podporou ruského letectva, které se snaží tuto baštu odporu proti režimu získat zpět pod svou kontrolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…