Toto ještě nezaznělo: Brexit mohl prosazovat sám Brusel. Aby poškodil Británii a zbytek Evropy postavil do latě

05.08.2018 17:09

Jak plynou dny, odchod Velké Británie z EU je stále blíž. Ta část britské společnosti, která si přála setrvat v EU, se snaží najít zdůvodnění, proč neuspěli. Proč větší počet obyvatel hlasoval pro Brexit? Mohli za tím být i ruští hackeři, kteří snad ovlivňovali názory Britů? To je jedno z možných vysvětlení. Existuje však ještě jiné možné zdůvodnění. Pro mnohé možná překvapivé.

Toto ještě nezaznělo: Brexit mohl prosazovat sám Brusel. Aby poškodil Británii a zbytek Evropy postavil do latě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Odchod Velké Británie z EU je stále blíž. Zastánci setrvání ostrovního království v EU už dali najevo, že by přivítali další referendum o Brexitu. Premiérka Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Theresa Mayová však dala najevo, že druhé hlasování o Brexitu rozhodně nebude. Velká Británie podle předsedkyně vlády z EU odejde, je jen otázka, jak těsné vztahy s EU bude království udržovat i po Brexitu.

Někteří ze stoupenců setrvání Velké Británie v EU si už položili otázku, kdo nese největší zodpovědnost za to, že se většina Britů nakonec rozhodla pro odchod z EU? Byli to snad ruští hackeři, kteří na sociálních sítích mohli ovlivňovat názory Britů? Nebo to byli stoupenci Brexitu, kteří se nezdráhali lhát o tom, kolik peněz království putuje do EU, přičemž po Brexitu budou moct tyto peníze zůstat na ostrově?

Komentátor serveru Echo24.cz Martin Weiss nabízí ještě jiné zdůvodnění britského odchodu z EU. Nabídl teorii, že o vyštvání Velké Británie z EU se postarali lidé v Bruselu. Lidé, kterým lezla na nervy britská kritika prohlubující se evropské integrace.

„Překvapivě málo energie je věnováno konspirační teorii, že rozhodnutí Britů odejít z EU bylo rafinovaným tajným manévrem tajemné kabaly eurofanatiků v Bruselu, kteří si ve skutečnosti dlouho nepřáli nic jiného. Britští remainers dnes hledají vysvětlení ‚chybného‘ hlasování v margináliích, jako jsou firma Cambridge Analytica nebo zahraniční konta sponzora kampaně Leave Arrona Bankse, a v Bruselu Guy Verhoefstadt požaduje evropskou obdobu amerického zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který by odhalil, kdo chce škodit Evropě. Je vedle toho tajná dohoda na vypuzení Britů o tolik šílenější myšlenka?“ zeptal se komentátor.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…