Toto nepotěší Babiše. Eurokomisařka Jourová se definitivně rozešla s hnutím ANO, tvrdí politik znalý Bruselu

17.09.2020 17:10

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) prorokuje české eurokomisařce Věře Jourové (za ANO) další bohatou kariéru v politice na evropské i světové úrovni. Jourová se podle něj již definitivně myšlenkově rozešla s hnutím ANO a buduje si pozici uvnitř evropských politických špiček. „Čeká ji velká kariéra, je dostatečně politicky korektní, kritizuje Maďarsko a Polsko, bojuje proti fake news, bezvýhradně uznává Green Deal,“ píše Zahradil.

Toto nepotěší Babiše. Eurokomisařka Jourová se definitivně rozešla s hnutím ANO, tvrdí politik znalý Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věra Jourová
reklama

Zahradil reaguje na slova Jourové, která obhajuje nové emisní limity, představené v týdnu předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. „Je to moje šéfka, nemohu jinak, než ji pochválit. A dělám to ráda,“ řekla Jourová k proslovu Leyenové s tím, že nejde o posedlost zelenou agendou, ale o naprostou nutnost.

Návrhy ale označil za nerealizovatelné ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). I proto europoslanec Jan Zahradil má za to, že se Jourová již zcela odtrhla od hnutí ANO, za které byla zvolena do Evropského parlamentu.

„Paní Jourová, jak vidím, se již definitivně rozešla s hnutím ANO. Ostatně je nadále k ničemu nepotřebuje. Odměnou jí bude přízeň vybraných českých ‚proevropských‘ médií. Bude z ní role model, čeká ji velká kariéra,“ prorokuje Zahradil na svém facebooku.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jourová již podle něj zastává stejné názory, jako evropské politické špičky a buduje si tak svoji pozici. „Paní Jourová je žena, je dostatečně politicky korektní, kritizuje Maďarsko a Polsko, bojuje proti fake news, bezvýhradně uznává Green Deal. Odhaduji, že se s ní v budoucnu setkáme v European External Action Service, v nějaké agentuře OSN či tak podobně,“ píše Zahradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…