Toto potěší Tomia Okamuru. Opravdu. Černé na bílém

20. 11. 2018 14:02

Tomio Okamura bude pro změnu potěšen, omlouvá se mu Mikuláš Ferjenčík od Pirátů a Jan Čižinský z PRAHA SOBĚ. Po zesměšnění Strany zelených na Praze 3 falešnou kampaní CHKO Žižkov se ukázala další falešná „kampaň“. Někdo z e-mailu Tomia Okamury poslal reklamní sdělení s návrhy na vánoční dárky. A Okamura už se brání: „Další antikampaň proti SPD.“ Na neznámého pachatele podal trestní oznámení. Ferjenčík a Čižinský se omluvili, že hoax sdíleli.

Toto potěší Tomia Okamuru. Opravdu. Černé na bílém
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Mail, ve kterém Okamura jakoby nabízí japonské dárky, šel Okamurovým kolegům v Poslanecké sněmovně pod hlavičkou „Nenechte dárky na poslední chvíli”. Zde je jeho text, který SPD uveřejnila na profilu Tomia Okamury – SPD na Facebooku:

Vážené dámy a pánové, kolegyně, kolegové,

Úvodem bych vám rád popřál krásné blížící se svátky a bohatého Ježíška. Vánoce jsou svátky klidu, míru a křesťanských hodnot. Proto je dobré se na ně také náležitě připravit, jako to už dělávaly naše prababičky. Co takhle tento rok ochutnat kromě lineckého a kapra i trochu exotiky?

Nabízím vám proto skvělé japonské dárky – sushi set vše v jednom, jídelní sety, hůlky na jídlo, krabičky pro Váš oběd či svačinu, skvělé japonské čaje tradičního výrobce Itohhkyuemon v hezkém balení a mnoho dalšího. A to se speciální poslaneckou slevou ve výši 25 %. Sleva je platná i pro řadové zaměstnance Sněmovny či pro Vaše přátele a blízké.

Dovoluji si vás tímto pozvat do svých prodejen Japa shop nebo do našeho e-shopu, kde si můžete pro své blízké nakoupit hezké vánoční dárky. Hlavní velká prodejna je ve Verdunské ulici 21, Praha 6 (3 min. pěšky od metra Dejvická) otevřeno denně 10:30 – 19 a Po – So 11 – 19 a menší pobočka je přímo v centru Prahy v Pasáži Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, otevřeno Po – So 11 – 19 nebo můžete k nákupu použít náš e-shop: www.japafoods.cz. V případě většího zájmu jsem schopný zajistit také zavážku do Poslanecké sněmovny.

Z vlastní zkušenosti bych Vám doporučil nenechávat dárky na poslední chvíli a objednat tovar s předstihem. V případě nákupu do pondělí 17. prosince jsme schopni garantovat doručení k vašim rukám do 21. prosince.

Budu se těšit na vaši návštěvu,

S pozdravem

Tomio Okamura
Předseda hnutí Svoboda a Přímá demokracie

Repro Tomio Okamura – SPD

Vyjádření k e-mailu, který SPD označuje za podvrh, na sebe nenechalo dlouho čekat. „Začala další antikampaň proti SPD,“ tvrdí se v něm. A Tomio Okamura podal trestní oznámení. „Někdo poslal ‘z mého poslaneckého e-mailu’ zprávu jiným poslancům Poslanecké sněmovny s nabídkou slevy do mojí prodejny japonských potravin Japa. Nikdy jsem takový e-mail já ani moji spolupracovníci neposlali. Celou věc neprodleně předáváme formou trestního oznámení Policii ČR a také budeme písemně informovat vedení Poslanecké sněmovny (kancléře) s žádostí, aby celou věc důkladně prošetřil. Cílem této antikampaně od politické konkurence je poškodit Okamuru a SPD, protože jednáme s vládou o možnosti prosazení programových bodů SPD,“ tvrdí.

Fotogalerie: - Okamura a Wilders ve Sněmovně

Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.

Trestní oznámení už okomentoval marketér Pirátů Jakub Horák: „Já bych poprosil SPD, aby výjimečně nepodávali trestní oznámení na mě. Všechny slevové balíčky s hůlkami, které jsem dostal, jsem předal politikům co chodí k nám do klubu a prý si objednají.“ Tento příspěvek však Horák smazal a nahradil otázkou: „Má SPD někoho v zahraničním výboru Sněmovny? Líbilo by se mi, kdyby začali slevovými maily obesílat přední světové politiky.“ a dodal příklady: „Vážená paní kancléřko Merkelová, zdravím vás z parlamentu České republiky. Tento vkusný papírový slunečník jen pro vás nyní se slevou... Vám oddaný Tomio Okamura,‘ nebo ‚Vážená pane prezidente Macrone! Jídelní hůlky se hodí pro jakoukoli příležitost. Nyní ve výhodném rodinném balení, které ocení i Vaše žena. Kdykoli vám k dispozici zde, v českém parlamentu, Tomio Okamura.”

Okamurovi se omluvil na Twitteru Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a poslanec: „V souvislosti s mým včerejším tweetem ohledně e-mailu Tomia Okamury poslancům se musím omluvit. Jde o podvrh. Omlouvám se jak domnělému odesilateli, tak i Vám všem ostatním.“

Omluvil se také pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík. „Ad Tomiovo sushi, je to hoax, za jehož šíření se omlouvám. Smutné je, že mně nenapadlo kontrolovat hlavičku. Vůbec mě to od Tomia nepřekvapovalo a nenapadlo mě, že sněmovní mail nezvládne odfiltrovat maily poslané z jiné domény, které se tváří pravě. Člověk se pořád učí, pardon,“ napsal poslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mimoň Etzler. Všichni z něj měli srandu.“ Prasklo něco od Čechů žijících v Číně

16:25 „Mimoň Etzler. Všichni z něj měli srandu.“ Prasklo něco od Čechů žijících v Číně

Dlouholetý zpravodaj v Číně Tomáš Etzler nyní na zemi, v níž několik let žil, vzpomíná jako na nejbr…