Toto prý píší o Česku některá ruská média. Nejen politici se budou hodně divit

28.03.2014 10:41

Podle některých ruských médií to vypadá, že se Česká republika stala ruským spojencem. V tamním tisku se totiž objevují zkreslené informace o sankcích proti Rusku či anexi na Krymu. Informoval o tom ukrajinský deník Unian.

Toto prý píší o Česku některá ruská média. Nejen politici se budou hodně divit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Falešně interpretován je také český postoj k okupaci a připojení Krymu k Rusku. Ukrajinský deník píše, že si Kreml našel potřebného evropského spojence právě v Česku. „Ruská média se zavázala k provedení tohoto úkolu s cílem občanům ukázat: Při odsuzování kroků Ruska Západ nemluví jedním hlasem,“ píše deník Unian.

Ruští novináři tak s odvoláním na česká média zkreslili původní oznámení a vydali informaci, že český Parlament nepodpořil ekonomické sankce proti Rusku. Stejný den, kdy sněmovna nepodpořila ekonomické sankce proti Rusku, také odsoudila ruskou anexi Krymu. O odmítnutí se však naopak ani slovem nezmínili.

Podle ukrajinského Unianu šla ruská média ale ještě dále. V souvislosti s jednáním sněmovny odkazovala na zpravodajskou agenturu Reuters, která však o rozhodnutí Parlamentu ČR neinformovala.

Primárním zdrojem původních nepřesně interpretovaných informací byla agentura RIA Novosti. S ní se úzce pojí Dmitrij Kiselev, kterého list The Economist označil za šéfa ruské propagandy. A právě na RIA v průběhu včerejšího dne odkazovala další ruská média.

Zkreslené informace lze nalézt například v médiích Rossijskaja Gazeta, rádio Echo Moskvy, Pravda.ru, Gazeta.ru, Moskovskij komsomolec, noviny Sight nebo Komsomolskaja Pravda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Č*ráku, mám vystoupit?“ Zbavme Prahu aut! hlásal aktivista. Tohle slyšel zpátky

8:03 „Č*ráku, mám vystoupit?“ Zbavme Prahu aut! hlásal aktivista. Tohle slyšel zpátky

Zatímco pro některé je snaha pražského magistrátu o „zklidnění dopravy“ až až, pro jiné je naopak ne…