Toto řekl Zeman do české kamery a takto to zpracovala ruská média

25.04.2021 17:15

Projev prezidenta Miloše Zemana k výbuchu muničního skladu ve Vrběticích rezonuje nejen v české společnosti. Hojně ho citují například i ruská média. BIS prý nemá důkazy a verzí události může údajně být několik.

Toto řekl Zeman do české kamery a takto to zpracovala ruská média
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu na CNN Prima News

Prezident Zeman v nedělním projevu mimo jiné uvedl, že podle zprávy BIS zatím neexistují žádné důkazy, že by ruští agenti z GRU pronikli do vrbětického skladu. „Z toho ovšem nevyplývá, že podezření z jejich účasti není vážné. To, že BIS neprokázala jejich účast, neznamená, že do vrbětického areálu nevnikli,“ dodal prezident.

Třeba ruská tisková agentura Interfax k Zemanově projevu píše: „Český prezident uvedl, že neexistují žádná data o agentech z Ruska ve Vrběticích.“ Agentura také vyzdvihuje, že Zeman zdůraznil, že Bezpečnostní a informační služba nemá důkazy o tom, že ruští agenti oblast Vrbětic navštívili.

V podobném duchu o projevu českého prezidenta referuje agentura TASS. Ta mimo jiné cituje Zemanova slova, že Bezpečnostní informační služba se o incidentu ve Vrběticích za posledních šest let ve svých výročních zprávách nezmínila. TASS dále píše, že podle prezidenta ale nelze říci, že podezření ze zapojení dvou zahraničních agentů není vážné, a je nutné toto podezření vyšetřit.

O Zemanovi píše také agentura Ria Novosti, ta ve zprávě klade důraz hlavně na jeho slova o dvou verzích příčin vrbětického výbuchu. S odvoláním na tiskové agentury o Zemanovi a jeho projevu informují také četné ruské zpravodajské servery jako Kommersant, Vesti nebo RBK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…