Transparency International hrozí Babišovi: Omluvte se! Jinak...

17.06.2019 13:33 | Zprávy
autor: mp

Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle TI omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou. Pokud se chce soudnímu řízení vyhnout, měl by Babiš do týdne na adresu TI zaslat dopis, ve kterém se za nepravdivé osočení omluví. Organizace o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Babišovo vyjádření ČTK shání.

Transparency International hrozí Babišovi: Omluvte se! Jinak...
Foto: Printscreen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš.

„Během posledního roku jste opakovaně a často označil mého klienta za zkorumpovaného, a to různými způsoby,“ vyčítá Babišovi advokát Transparency International Pavel Uhl. „Můj klient je právnická osoba, která je součástí mezinárodní sítě podobných neziskových organizací, které bojují za transparentnost a s korupcí. U odborné i širší veřejnosti pak požívá značnou kredibilitu právě za svou důkladnost a nestrannost. Myšlenku, že by můj klient byl zkorumpovaný, jednoznačně odmítá,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chámeneí je mrtev, tvrdí Izrael. Kupka slaví

22:11 Chámeneí je mrtev, tvrdí Izrael. Kupka slaví

Izraelský úředník, jenž si přál zůstat v anonymitě, sdělil agentuře Reuters, že íránský duchovní vůd…