Trestání Maďarska: Šokující svědectví z europarlamentu. Slova Pražského hradu. A VIDEO

13. 9. 2018 11:51

Premiér Andrej Babiš a předseda hnutí ANO se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od hlasování europoslanců za hnutí ANO, kteří hlasovali pro řízení proti Maďarsku, kdy by této zemi mohla být odebrána hlasovací práva v EU. Orbán je dle něho spojenec, který jako jediný dodržoval pravidla a jasně postupoval proti ilegální migraci. A celá „maďarská kauza“ má i další ohlasy.

Trestání Maďarska: Šokující svědectví z europarlamentu. Slova Pražského hradu. A VIDEO
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

„Víte, že jsem tu chtěla koukat na maďarskou televizi. Nakonec jsem ji musela vypnout, protože mě vytáčelo, že nonstop jede Sargentini. Ta paní je teď vůbec všude, za chvíli na ni začne chudák Soros žárlit. Co ale místní veřejnoprávní vládní televize pouští pořád dokolečka, že jsem to za dvě hodiny viděla nejméně pětkrát, je scéna z okamžiku, kdy to prošlo. To by mi v Česku asi uniklo, nepovažovala bych to za podstatné. Oni to potrestání Maďarska skutečně slavili, tleskali, objímali se, Sargentini dostala několik polibků,“ popsala blogerka Lucie Sulovská.

„Přitom já jsem viděla to zasedání, kde o tom jednali. Socialističtí a zelení poslanci s předstíranou lítostí upozorňovali své kolegy z lidovecké frakce, že některé věci nelze trpět ani v rámci ‚rodiny‘. Ti souhlasně přikyvovali; rodina je důležitá, hodnoty víc. No nevím, jestli trestání člena rodiny je pro ostatní členy v normální rodině příležitostí k bujarým oslavám. Je to mohutně propagandisticky těženo a opravdu to nevzbuzuje nejlepší pocity,“ dodala.

Rozhovor s Andrejem Babišem najdete ZDE.

Své pak sdělil i sociolog Petr Hampl, právě v reakci na Babišův rozhovor. „Nemůžu si pomoci, ale pořád mi vychází, že pokrytec Babiš představuje mnohem menší zlo než tzv. tradiční demokratické strany. V této chvíli mu musíme držet palce, aby se udržel do doby, než vyroste vlastenecká formace tak silná, aby mohla pomýšlet na ‚vstup do Strakovky hlavním vchodem‘,“ sdělil.

„Takže premiér říká něco, a poslanci ANO volí společně jinak? Komu tedy věřit? Já osobně nevěřím slovům nepodloženým činy. A pokud jsou slova v rozporu s činy, věřím činům,“ poznamenal Jiří Kobza z SPD na svém facebookovém profilu k rozhovoru Andreje Babiše.

„Výborně, pane premiére!“ pochválil pak Babiše hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Viktor Orbán se nechal slyšet, že vydírání ze strany Evropské unie se nepodvolí. Video najdete ZDE.

Celý příspěvek Lucie Sulovské:

Víte, že jsem tu chtěla koukat na maďarskou televizi. Nakonec jsem ji musela vypnout, protože mě vytáčelo, že nonstop jede Sargentini. Ta paní je teď vůbec všude, za chvíli na ni začne chudák Soros žárlit. Co ale místní veřejnoprávní vládní televize pouští pořád dokolečka, že jsem to za dvě hodiny viděla nejméně pětkrát, je scéna z okamžiku, kdy to prošlo. To by mi v Česku asi uniklo, nepovažovala bych to za podstatné. Oni to potrestání Maďarska skutečně slavili, tleskali, objímali se, Sargentini dostala několik polibků. 

Přitom já jsem viděla to zasedání, kde o tom jednali. Socialističtí a zelení poslanci s předstíranou lítostí upozorňovali své kolegy z lidovecké frakce, že některé věci nelze trpět ani v rámci „rodiny“. Ti souhlasně přikyvovali; rodina je důležitá, hodnoty víc. No nevím, jestli trestání člena rodiny je pro ostatní členy v normální rodině příležitostí k bujarým oslavám. Je to mohutně propagandisticky těženo a opravdu to nevzbuzuje nejlepší pocity.

Celý příspěvek Petra Hampla:

Nemůžu si pomoci, ale pořád mi vychází, že pokrytec Babiš představuje mnohem menší zlo než tzv. tradiční demokratické strany. V této chvíli mu musíme držet palce, aby se udržel do doby, než vyroste vlastenecká formace tak silná, aby mohla pomýšlet na "vstup do Strakovky hlavním vchodem."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

20:41 Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům předsedkyně Evropské komis…