Trestat za ruské lži! Zeman je šíří! Řekl Čech Kalenský v USA. Je hezké tu být, s Českem se to nedá srovnat, dodal

18.07.2019 7:20 | Zprávy
autor: vef

Analytik think-thanku Atlantic Council Jakub Kalenský se na půdě amerického Kongresu nechal slyšet, že Česko je zemí, která má poněkud prokremelského prezidenta. Jeho slova rozčílila hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka natolik, že začal hovořit o vlastizradě. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Trestat za ruské lži! Zeman je šíří! Řekl Čech Kalenský v USA. Je hezké tu být, s Českem se to nedá srovnat, dodal
Foto: reprofoto: YouTube
Popisek: Z vystoupení Jakuba Kalenského

Podle Jakuba Kalenského dávají vlivní představitelé evropských států často se opakující prokremelské propagandě legitimitu a šíří tyto zprávy mezi nové publikum. Jako jeden z těch, kdo v minulosti opakoval ruské lži, zmínil Kalenský také českého prezidenta Miloše Zemana. V té souvislosti poukázal na zprávu o tom, že novičok se vyráběl kromě Ruska také v Česku, která se začala šířit po útoku na Sergeje Skripala. 

„Český prezident byl jedním z prvních, kdo tuto dezinformaci zopakoval. Ruská dezinformační mašinerie pak hned začala opakovat větu: Jak dokonce připustil český prezident, že Češi vyrábějí novičok,“ uvedl Kalenský. Podle jeho slov je nutné veškeré dezinformace dokumentovat, šířit o nich osvětu, ale také trestat viníky.

Kalenský si své vystoupení v Kongresu podle všeho pochvaloval. „Ta atmosféra, která tam na člověka dýchne, se s českým Parlamentem asi nedá moc srovnávat,“ poznamenal. 

Původní text ZDE

Na jeho slova následně reagoval Jiří Ovčáček, prezidentův mluvčí. Podle něj jde o fake news a plivání na Česko v zahraničí. „Říká se tomu vlastizrada,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastáváte se Babiše

V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslíte, že by se měl postavit Macinkovi? Udělal to jen tak napůl. Proč Macinkovi tolerujete jeho chování? Vy s ním snad nemáte problém? Nebojíte se, že to může poškodit koalici jako celek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trans vražedkyně vyvolala šok v Kanadě

16:10 Trans vražedkyně vyvolala šok v Kanadě

Tragická střelba na škole v Tumbler Ridge otřásla celou Kanadou. Jako střelkyně byla označena osmnác…