Trestní oznámení na primátora Plzně Zrzaveckého podal jeho stranický kolega, zastupitel Hess

30.08.2018 18:50

Trestní oznámení na primátora Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD) podal těsně před komunálními volbami jeho stranický kolega a zastupitel třetího plzeňského obvodu Aleš Hess. Důvodem je, že Zrzavecký nařkl Hesse v interní facebookové skupině, v níž ČSSD řeší volební kampaň i další záležitosti, z několika trestných činů, uvedla plzeňská regionální televize TV ZAK. Hess dnes odpoledne ČTK podání trestního oznámení potvrdil.

Trestní oznámení na primátora Plzně Zrzaveckého podal jeho stranický kolega, zastupitel Hess
Foto: archiv primátorky
Popisek: primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD)
reklama

Zrzaveckého mrzí, že se rozdílné názory staly „mediálně propíranými“, a je připraven podat vysvětlení na policii. Kauzou se bude zabývat v pátek 31. srpna mimořádné zasedání předsednictva OVV ČSSD Plzeň.

„Důvodem je nařčení mé osoby. Podal jsem ho v polovině srpna,“ řekl Hess ČTK. Byl by rád, aby policie vše prošetřila a aby se ukázala pravda. Městská organizace tento spor zatím neřešila.

V říjnových komunálních volbách figuruje Hess na sedmém místě kandidátky ČSSD za městský obvod Plzeň 3, Zrzavecký znovu kandiduje na primátora a plzeňskou městskou organizaci sociální demokracie řídí.

V Plzni se už několik měsíců mluví o sporech v této organizaci. Mezi nejsilnějšími dosavadními rozporuplnými tématy byla už schválená fúze městské firmy Plzeňská teplárenská s Plzeňskou energetikou z holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského. Diskutuje se také o tom, že jedna z frakcí ČSSD usiluje o primátorskou funkci.

„Mohu potvrdit, že jsem podal podnět k prošetření. Nemá to nic společného s prací pana Zrzaveckého jako primátora, je to čistě osobní spor,“ řekl Hess. Blíže se vyjádří později.

„Podal jsem podnět na pana Zrzaveckého jako na soukromou osobu, nikoli jako na primátora. V běžné diskusi (o přípravě volební kampaně) mě označil za pachatele několika trestných činů. Použil také formulaci, která se dá použít jako výzva k násilí na mé osobě,“ řekl televizi Hess.

„V žádné z těch věcí, které popisoval pan Zrzavecký, jsem nebyl nikdy odsouzen, obviněn, a pokud vím, tak ani vyšetřován,“ uvedl dále. Jednání ho prý šokovalo a cítí se tím poškozen a ohrožen. V diskusním fóru je podle Hesse zapojeno přes 60 lidí.

„Celá situace vznikla na základě interní komunikace členů plzeňské sociální demokracie a týká se interních sporů a rozdílných názorů a postojů,“ řekl dnes ČTK Zrzavecký.

Interní skupinu založil podle Zrzaveckého právě Hess a přidával do ní lidi, aby tam probírali politická a komunální témata. „Říkal jsem mu několikrát, že se bojím, aby odtud neutekly informace. Odpovídal, že to není možné, že ti lidé jsou prověření, a pak se stalo, že to uteklo,“ uvedl. V úterý tam primátor napsal, že s diskusí končí, protože z ní unikly informace. „A teď na to reagují lidé a dávají mu (Hessovi) za vinu, že poškodil sociální demokracii,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

15:05 Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

Funguje ještě vůbec koalice ANO a ČSSD držená u moci komunisty, když byly obří daňové změny prohlaso…