Třetí kandidát na eurokomisaře se dostal do problémů

01.10.2019 22:18

Už třetí kandidát na eurokomisaře má problémy. Tříhodinové slyšení navrženého polského eurokomisaře pro zemědělství Janusze Wojciechowského zhodnotili v úterý členové zemědělského výboru Evropského parlamentu (EP) AGRUI jako velmi neuspokojivé. Maďarsko už v pondělí svého nominanta vyměnilo, píše server Novinky.cz.

Třetí kandidát na eurokomisaře se dostal do problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Společné předvolební shromáždění proevropských stran, které pořádalo Pulse of Europe Czech Republic na Staroměstském náměstí
reklama

„Odpovědi nebyly jasné a nechceme diskutovat, ale vidět jasný návrh pro naše zemědělce,“ uvedl ve svém tweetu lidovecký šéf výboru Norbert Lins k odpovědím Wojciechowského. Někteří jeho kolegové hovořili prý o tom, že by rádi pozvali Wojciechowského na dodatečné slyšení za dva týdny. O jeho osudu by do středy měli rozhodnout zástupci jednotlivých politických skupin ve výboru.

Wojciechowski hovořil o nutnosti podpořit zemědělce, z nichž řada krachuje. Kromě toho také kritiku vyvolaly další jeho nekonkrétní odpovědi. Slíbil například, že EK bude více podporovat ekologicky odpovědné zemědělství, ale nenabídl žádné opatření kromě podpory pro farmy používající vlastní krmiva.

Wojciechowski navržený polskou vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS) je považován za nejslabšího kandidáta. Vyšetřuje ho úřad pro boj s podvody OLAF, a to kvůli údajnému zneužívání europoslaneckých náhrad. V minulém týdnu čelili problémům kandidáti navržení Maďarskem a Rumunskem, které nedoporučil právní výbor EP JURI.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…