Třetí světová. Trump o Ukrajině zcela otevřeně. Vyzval k jednání

03.02.2023 16:30 | Ze sítí

Donald Trump dal jasně najevo, že navzdory svému pokročilému věku hodlá znovu usilovat o prezidentský mandát. Ostře se vyjádřil k situaci na Ukrajině. Obvinil stávajícího prezidenta USA Bidena, že jeho neschopnost a slabost ženou Spojené státy na pokraj jaderné války.

Třetí světová. Trump o Ukrajině zcela otevřeně. Vyzval k jednání
Foto: Repro C-SPAN
Popisek: Donald Trump v Anchorage

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30582 lidí
Bývalý prezident USA Donald Trump, který by se rád stal prezidentem znovu, se ostře pustil do stávajícího prezidenta Joea Bidena. Kvůli Ukrajině.

„Situace na Ukrajině je velmi nebezpečná, výbušná a den za dnem eskaluje. Slabost Joea Bidena a jeho nekompetence nás ženou na hranu jaderné války,“ rozohnil se Trump na videu, které koluje na sociální síti Twitter. Konstatoval, že s Bidenem Spojené státy směřují ke třetí světové válce.

Prohlásil, že rozhodnutí Bidenovy administrativy poslat americké tanky na Ukrajinu může vést ke třetí světové válce, a ne k mírovému konci války. „A jak už jsem v minulosti řekl mnohokrát, kdybych byl v Bílém domě já, k ruské invazi na Ukrajinu by nedošlo,“ zaznělo od Donalda Trumpa.

Bývalý prezident, jenž by se rád opět ocitl v Oválné pracovně, zdůraznil, že „bláznivá válka na Ukrajině musí skončit“. „A půjde to zařídit snadno,“ přislíbil.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

18:13 Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

Schůzka Petra Fialy s americkým prezidentem Joe Bidenem ani nevypadá, že byl v Bílém domě přijat pře…