Tři roky vězení pro Feriho. Některým je to málo

22.04.2024 15:58 | Zprávy

Někdejší poslanec za TOP 09 Dominik Feri byl pravomocně odsouzen za znásilnění a za pokus o něj. Městský soud v Praze zamítl odvolání a potvrdil původní trest tří let vězení.

Tři roky vězení pro Feriho. Některým je to málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý poslanec Dominik Feri

„Po třech letech PRAVOMOCNÝ rozsudek v kauze Feri. Je to jasná zpráva, že doba se změnila a sexuální kriminalita má svoje důsledky,“ podotkl poslanec Jakub Michálek (Piráti).

„Vzhledem k tomu, kolik lidí poznamenal na dlouhé roky, je to málo. Ale aspoň takhle,“ okomentoval kauzu kandidát za STAN Adam Trunečka.

„Potvrzení trestu pro sexuálního predátora je hlavně dostatečně jasný vzkaz veřejnosti, že se nikdo v této zemi neschová za to, že je celebrita či údajná celebrita, která má desetitisíce followerů a dokáže nasbírat tisíce lajků. I když ty tresty za násilí by měly být určitě vyšší,“ míní reportér serveru iDnes.cz Josef Kopecký.

„Odvolání Dominika Feriho proti tříletému trestu vězení zamítnuto. Odvolací soud dal znovu za pravdu obětem, které našly odvahu a ozvaly se. Ač jsou nakonec v této kauze posuzována pouze tři obvinění, jde o pozitivní signál justice směrem k obětem. S novou definicí znásilnění, kterou jsme úspěšně poslali do Senátu, by od příštího roku měly být kvalifikovány jako znásilnění i další případy. Například i tady bylo pět případů vyřazeno jen proto, že oběti nevyjádřily dostatečně nesouhlas,“ zkonstatovala pirátská poslankyně Klára Kocmanová.

„Feri vinen. Velký dík obětem za to, že promluvily a pomohly proměnit postoj Česka k sexuálnímu násilí. Jste hrdinky! Velký díky taky Apolena Rychlíková a Jakub Zelenka, kteří o chování DF napsali přelomový text,“ píše Johanna Nejedlová, jež kandiduje jako lídryně Zelených do evropských voleb.

„Dominik Feri se už jako poslanec věnoval tématu sexuálního násilí. Nakonec je ale paradoxně ještě víc nasvítil svou vlastní kauzou. Jenže za smutnou cenu traumat, která způsobil obětem. Dodnes je mi záhadou, proč se jej přes prosakující informace TOP 09 nezbavila dříve...,“ dodal Lukáš Jelínek.

K odsouzení Dominika Feriho se vyjádřil i lídr SPD Tomio Okamura.  „Bývalý poslanec a korunní princ TOP 09 Dominik Feri půjde na tři roky za mříže. Dnes o tom rozhodl odvolací soud. Rozsudek je tak pravomocný. Podle slov paní Pekarové Adamové je Feri její blízký přítel a měli spolu ve Sněmovně i společnou kancelář. A podle poslance TOP 09 a předsedy zahraničního výboru Sněmovny Marka Ženíška je Feri frajer. Feri bude pykat za dvě znásilnění a pokus o další. Dvě dívky, z nichž jedné nebylo ještě osmnáct let, podle obžaloby i přes jejich nesouhlas osahával a následně s nimi měl sex. Třetí ženu se měl pokusit znásilnit přímo na půdě Poslanecké sněmovny! Státní zástupce Aleš Cimbala uvedl, že se s původním rozsudkem nalézacího soudu ztotožnil. Ferimu pak vytkl nedostatek schopnosti vidět pravdivě sebe sama a kriticky hodnotit své chování. ‚Nevidím žádný projev sebereflexe, žádnou reakci na to, že celé trestní řízení mělo jakékoliv výchovné účinky. Naopak se věnoval skandalizaci a přesouvání viny na oběti,‘ uvedl Cimbala,“ píše Okamura na svém profilu na sociální síti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tomáš Čermák dostal za v celku neškodné protistátní kecy, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepedros491 , 22.04.2024 18:37:30
pět a půl roků natvrdo jelikož byly mu v rozsudku podsunuty i činy kterých se nedopustil. Přitom občanů naštvaných na špatnou práci politiků je většina. Sexuální násilník Feri s třemi roky je pro společnost méně nebezpečný než naštvaný občan který neudržel své myšlenky a dal jim volný průběh?

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…