Trikolóru povede do voleb Majerová. Klaus svůj odchod vysvětlil

23.03.2021 20:15

Zakladatel Trikolóry a poslanec Václav Klaus dnes ráno oznámil ukončení politické kariéry a stažení se z veřejného života. Jeho nečekané rozhodnutí zaskočilo i jeho kolegy. Politici tohoto hnutí na dnešní odpoledne proto svolali mimořádné jednání. Následovala tisková konference, kde bylo oznámeno, že Trikolóru do voleb povede Zuzana Majerová Zahradníková.

Trikolóru povede do voleb Majerová. Klaus svůj odchod vysvětlil
Foto: Repro Facebook
Popisek: Politici Trikolóry. Jan Tesař, Zuzana Majerová Zahradníková a Dalibor Uhlíř

V úterý před polednem překvapil Václav Klaus svým nejnovějším vyjádřením na Facebooku. Oznámil v něm odchod z čela vlastního hnutí a konec veřejného života. Zdůvodnil to veskrze osobními důvody, absencí energie a síly do dalšího politického boje, zklamáním z vývoje české politiky i nemožnosti cokoli prosadit. Takové jsou či mohou být příčiny, které vedly Václava Klause mladšího k oznámení svého konce v politice.

Kvůli dění uvnitř hnutí se dnes výjimečně sešlo předsednictvo a výsledky jednání uvedlo na tiskovém brífinku na Malostranském náměstí.

„V nastalém období se přesně ve znění stanov Trikolóry ujímám všech úkonů spojených s řádným fungováním politického subjektu,“ oznámila Zuzana Majerová Zahradníková.Dále uvedla, že Václav Klaus jim svůj odchod vysvětlil. „On byl součástí našeho mimořádného předsednictva a z našeho pohledu je to pochopitelné,“ řekla a informaci doplnil Dalibor Uhlíř. „Vedly ho k tomu osobní důvody, nebyly to žádné politické důvody a my jsme to lidsky pochopili a rezignaci jsme přijali,“ dodal.
 
„Nejsme stranou jednoho muže a vznikli jsme díky Václavu Klausovi na hodnotách, které budeme dál hájit. Budeme se dál připravovat na volby,“ doplnil místopředseda Jan Tesař.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

11:12 Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

Piráti v současné době vyjednávají o účasti na vládě. Jejich pozice ovšem se čtyřmi poslanci není si…