Třikrát a dost! V Rakousku chytili sériového „znásilňovače“ z Afghánistánu

15. 11. 2017 7:04

V rakouském Linci policie konečně chytila pachatele, který má podle dosavadních důkazů na svědomí znásilnění a další dva pokusy o něj. Jde o jednadvacetiletého žadatele o azyl z Afghánistánu.

Třikrát a dost! V Rakousku chytili sériového „znásilňovače“ z Afghánistánu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Po téměř dvou měsících se konečně podařilo policii v Linci zajistit pravděpodobného pachatele znásilnění a dalších dvou pokusů o znásilnění. Prvního sexuálního napadení se afghánský žadatel o azyl dopustil v první říjnový den, kdy se jeho obětí stala důvěřivá žena, která chvíli předtím ztratila mobilní telefon. Lstivý migrant ji vylákal do opuštěného skejtového parku s tím, že jej viděl, a tam se na ženu vhrnul a znásilnil ji.

Ještě předtím se však mladý Afghánec dopustil obdobného nepřístojného chování. Naštěstí s mírnějšími důsledky pro oběť. Poblíž Nibelungenbrücke si vyhlédl o rok starší ženu, kterou sledoval na její cestě domů, obtěžoval ji a u vchodu do domu se ji pokoušel znásilnit. Ženě se naštěstí podařilo z jeho sevření vytrhnout a utéci do bezpečí. Ale ani tyto dvě zkušenosti žadatele o azyl neodradily od dalšího pokusu.

Celý text v němčině je ZDE.

Naposledy sexuchtivý Afghánec zaútočil prvního listopadu, kdy si vyhlédl o rok mladší ženu, která se právě vracela z večírku. Také tato oběť se nicméně násilníkovi nevzdala a v sebeobraně jej poškrábala v obličeji. Nakonec se musel dát zaskočený afghánský násilník na útěk a o několik minut později byl chycen policejní hlídkou. Především díky zvýšené přítomnosti policie na předem vytipovaných místech ve městě.

Vyšetřovatelé zjistili, že Afghánec přišel do Rakouska v loňském roce a od té doby žil ve čtvrti Urfahr. Přiznal, že se pokusil znásilnit ženu o halloweenské noci, ale k dalším dvěma incidentům se nechtěl znát. Nicméně testy DNA nezpochybnitelně prokázaly, že se podílel i na znásilnění a dalším sexuálním napadení. Jak uvádí rakouský deník Kronen Zeitung, vyšetřovatelé prověřují, jestli nemá pachatel na svědomí i další trestné činy.

Podle policie je dost dobře možné, že se podaří muži prokázat ještě další porušení zákona, u kterých doposud nebyl znám pachatel. „Letos policie v Linci eviduje jednadvacet pokusů o znásilnění ve veřejných prostorách. Sedmnáct z nich bylo objasněno a hned šest z nich mají na svědomí migranti z Afghánistánu, kteří se na těchto deliktech podílejí vzhledem ke svému nevysokému zastoupení ve společnosti nejvíce ze všech národnostních menšin,“ uzavírá deník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…