Troska Miloš Zeman: Schwarzenberg pro PL. A také stahování králíků! Zločiny prezidenta... A hnůj

05.03.2019 4:43

Meze slušnosti byly v naší zemi překročeny dávno, reaguje exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na výrok komentátora Jandourka o tom, že prezident Zeman je „zdevastovaná ruina“. ParlamentníListy.cz se zeptaly i dalších politiků či osobností, co na slova bývalého katolického kněze říkají.

Troska Miloš Zeman: Schwarzenberg pro PL. A také stahování králíků! Zločiny prezidenta... A hnůj
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD

Na Slovensku běží horká fáze prezidentské předvolební kampaně, volební místnosti prvního kola voleb se otevřou za necelé dva týdny. Favoritka voleb Zuzana Čaputová rozpoutala vášnivé debaty nejen doma, ale též u nás, v České republice. 

Anketa

Cítíte se víc jako Čech, či jako Evropan?

hlasovalo: 21689 lidí

Nejen na internetu a sociálních sítích se rozproudily debaty o současné i budoucí slovenské hlavě státu a českém prezidentovi Miloši Zemanovi.

Zemanovy kritiky po čase zmobilizovaly právě slovenské volby, kde má podle nejnovějších předvolebních průzkumů největší šanci na úspěch právě Čaputová, která by politicky ve významné míře navázala na končícího Andreje Kisku. 

Anketa

Propukla krize v SPD. Na čí straně stojíte?

hlasovalo: 5422 lidí

Jak Kiska, tak sympatická pětačtyřicetiletá právnička Čaputová vyvolávají v Zemanových odpůrcích závist, že Slováci měli nesrovnatelně lepšího prezidenta a nejspíš ho budou mít i nadále. Aspoň soudě podle jejich verbálních výstupů na sociálních sítích.

Někteří komentátoři při svém hodnocení českého prezidenta popustili uzdu fantazii možná víc, než by někteří doufali. 

Nejdrsnější byl novinář, sociolog a někdejší katolický kněz Jan Jandourek, který v souvislosti s prezidentem republiky použil termín „ruina“.

„Drahoš řídil velkou instituci a vyjednával s premiéry a ministry a zahraničními partnery. Kvalifikované lidi by si k sobě našel hned. Místo toho máme zdevastovanou ruinu s Mynářem a Nejedlým, dřív se Šloufem. Není co řešit,“ napsal doslova Jandourek na sociální síti Facebook.

ParlamentníListy.cz se zeptaly několika příznivců i odpůrců prezidenta Miloše Zemana, co si o Jandourkově výroku myslí a zda česká veřejná debata nesměřuje za určitou mez.

Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jde o klasický projev nenávisti a také o pokus o rozdělování společnosti. „Chybějí-li argumenty, nastupují hloupé urážky. Některým lidem prostě demokracie a svoboda ‚nevoní‘, což soustavně dokazují absolutní neschopností přijmout volební prohru svého favorita,“ uvedl mluvčí prezidenta republiky.

Čestný předseda TOP 09, exministr zahraničí a poslanec Karel Schwarzenberg naopak míní, že veškeré meze dávno překročil sám prezident Zeman. „Kde je u nás ještě nějaká mez? Veškeré meze jsme už rozorali před 70 lety. Důkazem je i slovník pana prezidenta,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Schwarzenberg.

„Na rozdíl od pana Jandourka občané České republiky chápou, že politické zkušenosti, odvaha, schopnost a ochota zastupovat zájmy své země jsou u prezidenta podstatně důležitější než schopnost udělat dřep, stáhnout králíka nebo vypadat dobře na poštovních známkách,“ má jasno poslanec a místopředseda sněmovního výboru pro obranu Jaroslav Foldyna.

„Poznal jsem coby důstojník prakticky Miloše Zemana, když byl ještě premiérem, a mám pro něj ten nejhorší příměr. Myslím, že za to, co nadělal, by měl být jednou potrestán a lidé, kteří ho podporují, dobře vědí, na jaké trestné činnosti se podílejí. Ale jsem podjatý. Není to za určitou mez a tentokrát se ptáte někoho, kdo poznal, co Miloš Zeman opravdu je, co praktikoval, co nařizoval… stále nejsme adekvátní tomu, co napáchal,“ řekl pro ParlamentníListy.cz disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín.

Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) má pocit, že česká veřejná debata se pořádá na hnojišti. „Jak bych jinak zjistil, že nějakej Honzík Jandourků je magor? Tato figura potažená jandourkovskou genetickou kůží tvrdí, že my máme místo Drahoše na Hradě ‚zdevastovanou ruinu‘. Zcela svobodně tak ukazuje na úroveň své hvězdné inteligence a myšlenkového vyměšování. Ať se Jandourkovic podívá na sebe, až vyleze z vany nebo ze sprchy, jak vypadá a k čemu směřuje. Přírodní zákony ze skal, hradů, zámků, automobilů i lidí časem ulupují stále více a více a všichni se staneme nakonec ruinami končícími v krematorní teplárně nebo ve hřbitovní úschovně vyjetých typů. 

„Kdyby prognostika v důchodu čili Miloše Zemana, nejvyššího zvoleného Čecha, lidé vnímali jako ruinu, asi by ho za prezidentského nadsamce nezvolili. Rozdíl v míře praktické inteligence mezi občanem Drahošem a občanem Zemanem byl většímu dílu občanů zřejmý. Jandourkovým kamarádům by ale Drahoš zobal z ruky. Měl by k zažívání podobnou mísu fixních představ, jakou baští i intelekt Jandourkovic figury. Prezidentovi svými kecy Jandourkovic figura neublížila, a mnoho, mnoho človíčků aspoň ví, jak je to s jandůrkovskou postinteligencí. A Drahoš? Může jen litovat, že mu při debatách se Zemanem málo a asi i blbě napovídali nebo mu naslouchátko špatně fungovalo. Nic víc kromě ubohých žvástů odpadlý svatoušek nemůže, a to je náramně dobře. Ano, veřejná debata už u nás je dávno za mezí slušnosti. A nejen u těch dvou výše jmenovaných,“ uvedl Doubrava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…