Trump dál vítězně táhne Amerikou. Slavit může i Clintonová

21. 2. 2016 19:08

Ve Spojených státech pokračují stranické primárky. U republikánů i demokratů zvítězili favorité – Donald Trump a Hillary Clintonová. Jestliže bude Trump pokračovat v úspěšném tažení i 1. března, v tzv. superúterý, má k prezidentské nominaci za republikány velmi blízko. Soupeře předběhl americký miliardář nejméně o deset procent. Slavit může i exministryně zahraničí Hillary Clintonová, byť senátora B. Sanderse neporazila zdaleka tak výrazně.

Trump dál vítězně táhne Amerikou. Slavit může i Clintonová
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

Donald Trump je zase o krok blíž Bílému domu. Jasně zvítězil v Jižní Karolíně. Získal 32 procent hlasů, zatímco druhý republikánský kandidát, Marco Rubio, získal o deset procent méně. Jeb Bush ze známého prezidentského klanu Bushů oficiálně boj o Bílý dům vzdal. Informovala o tom ČTK.

Celou zprávu najdete zde.

Pokud si miliardář Donald Trump povede dobře i v tzv. superúterý, tedy první úterý v měsíci březnu, kdy budou primárky probíhat ve velkém počtu států USA, bude mít miliardář blízko k republikánské nominaci do bitvy o Bílý dům. Stojí za pozornost, že třetí republikánský uchazeč o post hlavy státu, Ted Cruz, skončil jen těsně za Rubiem. Stále tedy není jasné, zda se v republikánském táboře objeví Trumpův výrazný vyzyvatel.

Demokraté Clintonová a Sanders se utkali v Nevadě a někdejší první dáma USA svého soka v Demokratické straně porazila, i když poměrně těsně. Poměr hlasů činil jen 53 ku 47 procentům. Přesto může i ona říci, že je zase o krok blíž k finální bitvě o Bílý dům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…