Trump dál vítězně táhne Amerikou. Slavit může i Clintonová

21.02.2016 19:08

Ve Spojených státech pokračují stranické primárky. U republikánů i demokratů zvítězili favorité – Donald Trump a Hillary Clintonová. Jestliže bude Trump pokračovat v úspěšném tažení i 1. března, v tzv. superúterý, má k prezidentské nominaci za republikány velmi blízko. Soupeře předběhl americký miliardář nejméně o deset procent. Slavit může i exministryně zahraničí Hillary Clintonová, byť senátora B. Sanderse neporazila zdaleka tak výrazně.

Trump dál vítězně táhne Amerikou. Slavit může i Clintonová
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Donald Trump je zase o krok blíž Bílému domu. Jasně zvítězil v Jižní Karolíně. Získal 32 procent hlasů, zatímco druhý republikánský kandidát, Marco Rubio, získal o deset procent méně. Jeb Bush ze známého prezidentského klanu Bushů oficiálně boj o Bílý dům vzdal. Informovala o tom ČTK.

Celou zprávu najdete zde.

Pokud si miliardář Donald Trump povede dobře i v tzv. superúterý, tedy první úterý v měsíci březnu, kdy budou primárky probíhat ve velkém počtu států USA, bude mít miliardář blízko k republikánské nominaci do bitvy o Bílý dům. Stojí za pozornost, že třetí republikánský uchazeč o post hlavy státu, Ted Cruz, skončil jen těsně za Rubiem. Stále tedy není jasné, zda se v republikánském táboře objeví Trumpův výrazný vyzyvatel.

Demokraté Clintonová a Sanders se utkali v Nevadě a někdejší první dáma USA svého soka v Demokratické straně porazila, i když poměrně těsně. Poměr hlasů činil jen 53 ku 47 procentům. Přesto může i ona říci, že je zase o krok blíž k finální bitvě o Bílý dům.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …