Trump ohrožuje diktaturu jediného správného názoru. Petr Robejšek rozkryl, jak si média představují svobodu

17.08.2018 13:17

Trump ohrožuje diktaturu správného názoru, říká politolog Petr Robejšek v kontextu s tím, že na popud deníku Boston Globe včera otiskly více než tři stovky amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médií. „Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu,“ dodal politolog v komentáři na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

Trump ohrožuje diktaturu jediného správného názoru. Petr Robejšek rozkryl, jak si média představují svobodu
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Místo Trumpa by si asi novináři přáli prezidenta tak názorově beztvarého a politicky slabého jako byl Barack Obama, uvedl Robejšek. Od Trumpova zvolení proto prosazují jeden názor: To co dělá on, je špatně a to i v tom případě, když právě nedělá nic.

Ve včerejším komentáři New York Times bylo možné se dočíst například toto: „Trvat na tom, že pravdy, které se vám nelíbí, jsou ‚falešné zprávy‘, je nebezpečné pro životně důležitou krev demokracie...“ Ano, Trump opravdu není neomylný sympaťák. Ale ať je jakýkoliv, tak alespoň projevuje svůj názor na myšlenky jiných. Mnozí novináři však názory, které se jim nelíbí prostě zamlčují a nedávají jim žádný prostor.“

Původní text ZDE

„Za svobodu slova, kterou včera květnatě a plačtivě opěvovali, považují za svůj monopol na to, vnucovat společnosti svoje vlastní názory,“ uzavřel Robejšek s tím, že jak napsal prezidentský kandidát Bernie Sanders: Pozornost medií je tím větší, čím menší je význam tématu pro normální lidi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trumpovi stačí tato věc, aby drtivě smetl Bidena. Budou se průzkumy opět mýlit?

13:20 Trumpovi stačí tato věc, aby drtivě smetl Bidena. Budou se průzkumy opět mýlit?

S blížícími se americkými volbami se stále více objevují průzkumy, dle kterých by měl být příštím pr…