Trump volal Putinovi a pozval ho na summit G7

04.06.2020 15:37

Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump se spolu bavili po telefonu. Trump oznámil Putinovi, že by na plánovaný summit G7 rád pozval jeho i představitele řady dalších států. Informuje o tom ruská agentura RIA.

Trump volal Putinovi a pozval ho na summit G7
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN
reklama

Na začátku června se americký prezident Trump spojil po telefonu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Podle Kremlu si pánové telefonovali na žádost americké strany. Trump Putinovi sdělil, že by jeho i další politiky rád pozval na plánovaný summit G7.

Summit sedmi hospodářsky důležitých zemí bude tentokrát zvláštní tím, že by se měl odehrát na bázi videokonference. Kvůli koronaviru. Původně se měli světoví lídři sejít v USA. Vedle Putina by se mohli zúčastnit i představitel Austrálie, Indie a Jižní Koreje. Tématem jejich rozhovoru má být postoj k Číně.

Vedle summitu G7 Trump s Putinem řešili také pokračování strategického dialogu v oblasti strategické bezpečnosti, boji proti koronaviru i cenám ropy. Prezidenti se shodli také na tom, že může pokračovat spolupráce obou zemí u vesmírných programů.

V závěru rozhovoru Putin a Trump deklarovali ochotu v udržování kontaktů mezi oběma zeměmi na různých úrovních,“ uvedla agentura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…