Trump vůbec nerozumí mezinárodní politice, jen hraje, že se přibližuje lidem, zoufal si Klvaňa. A Ondřej Hejma ho setřel

10.08.2016 12:15

Komentátor Tomáš Klvaňa a hudebník Ondřej Hejma se v pořadu Události, komentáře ČT24 utkali ohledně voleb amerického prezidenta. Hejma se dlouhodobě zastává republikánského kandidáta Donalda Trumpa, Klvaňa je příznivcem demokratické kandidátky Hillary Clintonové.

Trump vůbec nerozumí mezinárodní politice, jen hraje, že se přibližuje lidem, zoufal si Klvaňa. A Ondřej Hejma ho setřel
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

„Já říkám s nadsázkou, že Trump je kříženec mezi Babišem a Zemanem, a to se omlouvám oběma pánům. Trump skutečně působí takovým dojmem,“ řekl Hejma. Trump má podle jeho názoru v sobě Zemanovo showmanství a dar mluvit s lidmi.

„Ale má i miliardářskou aroganci, ale také určitou tvrdohlavost, samostatnost a nespornou úspěšnost, která lidem imponuje,“ dodal Hejma. Zmínil však i české kořeny, které v rodině Trumpa jsou. „Myslím, že bychom nedopadli tak špatně,“ řekl. Americké zájmy by ale dle jeho názoru stavěl Trump nadevše.

Klvaňa však s Hejmou nesouhlasil. Trump je dle jeho názoru prázdná póza. „Je to celé hra,“ řekl s tím, že Trump není normální kandidát, ale bezpečnostní riziko. „Trump vůbec nerozumí strategii a mezinárodní politice,“ dodal. Donald Trump dává podle Klvani také najevo své vulgární chápání bohatství. „Tím se vlastně přibližuje lidem, kteří k tomuhle vzhlíží,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …