Trump vypustil zastrašující vzkaz Číňanům: Příští volby vyhraju, takže...

12. 5. 2019 11:51

Současnému pánovi Bílého domu Donaldu Trumpovi se zdá, že Číňané záměrně protahují obchodní jednání s USA, protože doufají, že prohraje příští prezidentské volby a že s demokraty se dohodnou lépe. Přes sociální síť Twitter proto Trump vyslal varování.

Trump vypustil zastrašující vzkaz Číňanům: Příští volby vyhraju, takže...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Donald Trump na konferenci CPAC

Donald Trump udeřil na Čínu. Nechal podstatně zvýšit cla na některé druhy zboží dovážené do USA. Současně Čínu varoval, že by raději neměla spoléhat na to, že on osobně už dlouho nemusí být prezidentem. Možná bude hlavou státu ještě mnoho let, takže by si Číňané měli sednout k jednomu stolu s Američany a jednat.

„Problém je, že Číňané vědí, že (příští volby) vyhraji já. Ekonomika šlape a čísla o nezaměstnanosti jsou nejlepší v amerických dějinách. Pokud budeme vyjednávat po mém znovuzvolení, dohoda bude mnohem tvrdší. Bylo by od nich moudré, kdyby začali vyjednávat už teď,“ vzkázal Trump do Pekingu. Neodpustil si ještě malý šťouchanec. „Velká cla vybírám rád!“ dopsal.  

Zdůraznil, že je odhodlán dovést Spojené státy znovu k velikosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus se s tím před volbami nepáral: EU má jediný cíl, vymazat národní státy. Už před lety mu to prý řekl Helmut Kohl

17:15 Václav Klaus se s tím před volbami nepáral: EU má jediný cíl, vymazat národní státy. Už před lety mu to prý řekl Helmut Kohl

Exprezident Václav Klaus nenechává na Evropské unii nit suchou. Během probíhajících voleb se rozhodl…