Trumpovi zamkli Twitter. A Trump prý taky něco zamkl, ale jinak

07.01.2021 9:45

Donald Trump sice ve funkci prezidenta USA končí, ale zřejmě je odhodlán postarat se o to, aby si jeho odchod všichni dobře zapamatovali. Vedle toho, že jeho příznivci vtrhli do Kongresu a donutili zákonodárce přerušit jednání, což je něco neuvěřitelného, Trump se rozhodl sebrat klíče od kanceláře v Bílém domě jednomu ze svých spolupracovníků. Sám Trump čelí blokaci svých příspěvků na Twitteru.

Trumpovi zamkli Twitter. A Trump prý taky něco zamkl, ale jinak
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump
reklama

Anketa

Může Donald Trump za útok demonstrantů na Kongres USA?

25%
75%
hlasovalo: 12880 lidí

V USA by se v posledních hodinách napětí dalo takřka krájet. 45. prezident USA Donald Trump se pravděpodobně rozhodl, že než odejde z Bílého domu, postará se, aby si ho všichni zapamatovali. Na sociálních sítích svolal na 6. ledna své podporovatele do Washingtonu.

Ti nejradikálnější pak vtrhli do budovy Kongresu na společné jednání jeho obou komor, kde měli zákonodárci stvrdit vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách. Schůze však musela být kvůli Trumpovým fanouškům přerušena. Na pomoc byla povolána i Národní garda. Čtyři lidé zemřeli.

Twitter zablokoval některé z Trumpových příspěvků. Ale ty, kde prezident žádá své příznivce, aby se chovali klidně a respektovali nařízení policie - mužů a žen v modrém - ponechal viditelné. V tuto chvíli ale Trump nemůže přidávat další příspěvky.

Trumo se obrátil na své příznivce

Prezident se ale také rozhodl k blokacím. Některým ze svých spolupracovníků prý zamezil v přístupu do kanceláře. Podle New York Post o přístup přišel vedoucí kanceláře viceprezidenta Mikea Pence Marc Short. To ukazuje, že příkop mezi Trumpem a Pencem se prohlubuje. Ačkoli Pence svému šéfovi vždy věrně sloužil, je přesvědčen, že nezbývá, než uznat za hotovou věc vítězství Joea Bidena ve volbách a to se Trumpovi ani trochu nelíbí.

„Mikeu Penci, doufám, že se dokážete postavit za dobro naší Ústavy a za dobro naší země, a pokud nejste, budu z vás velmi zklamaný," vzkázal svému viceprezidentovi Trump na shromáždění svých příznivců.

Jenže Pence tvrdí, že musí respektovat vítězství Joea Bidena právě proto, že ctí Ústavu USA.

„Podle mého nejlepšího mínění mě má přísaha, že budu vždy podporovat a bránit Ústavu, omezuje v tom, abych svou autoritu využíval k rozhodnutí o tom, které volební hlasy by se měly započítat, a které ne,“ oznámil viceprezident.

Dal tím najevo, že respektuje skutečnost, že Biden ve volbách získal 81 milionů hlasů a vyhrál nad Trumpem, který získal 75 milionů hlasů. Více než 101 milionů hlasů bylo odesláno korespondenčně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…