Trutnov prodá staré stanice ČEZu. Skvělý obchod, poznamenal starosta

27.03.2012 11:50

Rada města schválila prodej šestnácti výměníkových stanic elektrárenskému gigantu ČEZ. Ten projevil zájem o staré stanice, na jejichž renovaci by město muselo vydat miliony korun. „Je to skvělý obchod pro město. Do starých výměníků bychom museli investovat prostředky v řádu milionů a ty zrenovuje ČEZ na své náklady,“ sdělil starosta města Ivan Adamec.

Trutnov prodá staré stanice ČEZu. Skvělý obchod, poznamenal starosta
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Prvních pět stanic bude prodáno za symbolickou 1 korunu, a to z důvodu plánované výměny topného média, kterou ČEZ provede na své náklady. Kupní cena ostatních jedenácti výměníkových stanic bude stanovena na základě znaleckých posudků. V souvislosti s prodejem technologického vybavení pak dojde i ke změně ceny za teplo, kdy město Trutnov bude hradit stejnou cenu jako běžní spotřebitelé.

„Město si ponechá ve svém vlastnictví stanice tam, kde došlo k výměně zařízení v několika posledních letech a kde vychází cena za teplo oproti nákladům na údržbu stanice stále ještě výhodněji pro nás. V případě zmíněných šestnácti stanic přestává být jejich provoz ekonomický, a proto jsme se dohodli na prodeji,“ dodal starosta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

11:44 Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi

Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživat…