Tsipras je vyděrač, který vás obelhal. Dobrou noc, Řecko. Ještě ani nesečetli výsledky, a z EU už na řeckého premiéra létá špína

5. 7. 2015 20:58

Česká tisková kancelář nahlédla na sociální síť Twitter a nalezla výbušné prohlášení generálního tajemníka bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Andrease Scheuera. Tsipras je podle něj vyděrač, která lhal vlastní voličům.

Tsipras je vyděrač, který vás obelhal. Dobrou noc, Řecko. Ještě ani nesečetli výsledky, a z EU už na řeckého premiéra létá špína
Foto: Hans Štembera
Popisek: Euroměna, ilustrační foto
reklama

Generální tajemník bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Andreas Scheuer ostře zaútočil na řeckého premiéra Tsiprase. Podle něj je potřeba reagovat na výsledky řeckého referenda s klidem. Je jasné, že vyděrač a člověk, který lhal voličům, nemůže splnit své špinavé sliby, řekl podle institutu Open Europe představitel CSU, která je partnerem CDU Angely Merkelové. "Dobrou noc, Řecko, dodal.

Faktem také je, že se Řekové ocitají stále hloub v propasti. Bankovní limit sice říká, že si lidé mohou vybrat 60 eur denně, ale podle informací České televize většina bankomatů nabízí jen možnost vybrat 50 nebo 100 eur. ŠEdesát euro denně většina lidí nemá jak získat. Bankovní nařízení navíc podle ČTK stanoví, že si občané nemohou vybírat hotovost uloženou v bezpečnostních schránkách.

Belgický ministr financí je jedním z prvních ministrů eurozóny, který reagoval na zřejmé vítězství NE v řeckém referendu. Podle Johana Van Overtveldta takový výsledek celou věc zkomplikuje, napsala agentura AP.  Van Overtveldt ale řekl televizi VRT, že dveře k jednání s řeckou vládou zůstávají otevřené. Podle něj by rozhovory měly začít "doslova během hodin". Euroskupina podle něj může opět jednat o opatřeních, které "pomohou řecké ekonomice a dají Řekům perspektivu pro budoucnost".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

10:44 Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

Hnutí Trikolóra je přesvědčeno, že magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nerespektuj…