Tůma: Pavel? Slabý prezident. Padá na mě strach, co jsem viděl při cestě po Asii

01.02.2026 11:08 | Rozhovor

Musím konstatovat, že pana prezidenta jsem nevolil a nejsem nadšený, že je náš prezident. Je to slabý lídr, který neumí udělat kompromis pro dobro naší země, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Pavel Tůma, zastupitel Ústeckého kraje a Chomutova, místopředseda PRO. Věnuje se i iniciativě Tomáše Halíka, který by voličům vládních stran umožnil reparát v podobě předčasných voleb.

Tůma: Pavel? Slabý prezident. Padá na mě strach, co jsem viděl při cestě po Asii
Foto: Archiv
Popisek: Pavel Tůma

Tak máme novou zábavu – SMS zprávy Petra Macinky, které zveřejnil prezident Petr Pavel. Nicméně po několika dnech se nabízí otázka: je to skutečně tak horké téma, jak se původně zdálo?

Jediný, kdo z této situace potřebuje udělat horké téma, je pan Kolář s panem prezidentem. Je mi líto, že se vrcholný představitel naší země poníží k vytahování soukromé korespondence, která ještě k tomu ani nebyla mezi ním a panem ministrem. Musím konstatovat, že pana prezidenta jsem nevolil a nejsem nadšený, že je náš prezident. Je to slabý lídr (to bylo vidět na tiskové konferenci, kde si nebyl jistý tím, co vlastně čte), který neumí udělat kompromis pro dobro naší země. Ale i přesto respektuji jeho zvolení, jelikož vzešel z řádných a demokratických voleb. Jen to musíme ještě chvilku vydržet. Také musím dodat, že kádrovat Filipa Turka s minulostí pana prezidenta musí být projev čistého pokrytectví, nebo známka toho, že se pan prezident asi zbláznil. Ještě více nechápu, jak hodnotové spektrum našich voličů (které já s oblibou nazývám kavárenskými povaleči) dokáže tvrdě bojovat za komunistického rozvědčíka.

Opozice křičí, že se Macinka snažil prezidenta „vydírat“. Ty samé politické strany ale v roce 2021 vyhrožovaly Miloši Zemanovi, že mu rozpočet seškrtají na nulu. Jak se v tom má veřejnost orientovat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No to jsme dopracovali, Satan Halík nám bude říkat , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseObčanFranta , 01.02.2026 11:18:57
koho máme nebo musíme volit.

|  16 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…