Ty vole! Člověk o něm čtyři roky neslyší a najednou... Tošenovský si naběhl

10.05.2019 6:12

Europoslanec Evžen Tošenovský (ODS) se na sociální síti Twitter rozezlil nad „pokryteckým bojem“ českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Volební kampaň pro květnové evropské volby je v plném proudu a hnutí ANO vsadilo na ústřední téma, kterým je boj s dvojí kvalitou potravin. Tošenovský však upozorńuje, že podle zjištění serveru Seznamzpávy.cz Babišova vláda se šizenými potravinami ve skutečnosti nikdy nebojovala. Lidé ho ale usadili, ať si raději zamete před vlastním prahem.

Ty vole! Člověk o něm čtyři roky neslyší a najednou... Tošenovský si naběhl
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský na besedě se studenty VŠB-TU Ostrava
reklama

Předseda vlády se nedávno na svém facebooku rozčiloval například nad kvalitou zmrzliny Magnum. „Proč si naše děti nemohou koupit v obchodě originál zmrzlinu Magnum? Tu pravou, s lepší čokoládovou chutí. Takovou si u nás děti dopřát nemohou. A to nemluvím o Nutelle,“ uvedl rozčíleně premiér s tím, že jen na to pomyslí, tak mu stoupá tlak.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

12%
69%
hlasovalo: 14140 lidí

Dosud premiér o problému, že některé potraviny pro východoevropské země mají horší kvalitu než tentýž výrobek určený pro západní státy, příliš nehovořil. Server Seznamzprávy.cz se nyní v jednom ze svých článku zaměřil na fakt, že exministryně průmyslu a obchodu za ANO Marta Nováková nikdy ani nechtěla prosadit úplný zákaz dvojí kvality potravin. Prý to považovala za zbytečnou regulaci.

V březnu se na klíčové schůzi ministrů průmyslu a obchodu zemí EU, kde Česko zastupovala právě Marta Nováková, schváli kompromis. Dvojí kvalita se sice zakázala, ale výrobcům prý ve skutečnosti dala volné ruce k tomu, aby si rozdílné složení snadno obhájili – s ohledem na rozdílné specifické chutě v různých státech. Tento kompromis nakonec prý podpořila i komisařka Věra Jourová.

To neušlo pozornosti europoslance Evžena Tošenovského, který v Evropském parlamentu sedí již deset let a v letošních eurovolbách kandiduje znovu za ODS, která jej umístila na první místa kandidátky. Neváhal text serveru Seznamzprávy.cz nasdílet i na svém twitterovém účtu a důrazně na „pokrytecký boj“ ANO proti dvojí kvalitě potravin upozornil. Zdůraznil, že souhlas s „měkčí“ verzí na Radě musel posvětit vládní Výbor pro EU na pracovní úrovni, kterému předsedá Babišova náměstkyně, státní tajemnice M. Hrdinková. „Politickou odpovědnost tak nese její šéf A. Babiš,“ doplnil.

Přispěvatelé do následné diskuse ale Tošenovského ihned usadili. Komentující vystupující jako kostakostik neváhal Tošenovskému připomenout, že jako hejtman Moravskoslezského kraje s přitelem, kotnroverzním podnikatelem Zdeňkem Bakalou, připravili tisice lidi o práci a o majetky. „Vám budou snad jednou děkovát na Borech. Ne v Evropském parlamentu,“ vzkázal mu.

Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi... A nejspíše na to konto uživatel Pavel Oplt v reakci na příspěvek Tošenovského poukázal na to, že čtyři roky o něm není slyšet – a najednou má potřebu se vyjadřovat....

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

7:21 Blivno. KSČ, ČSSD, ANO, teď TOP 09. Telička vystoupil a je veselo

Pavel Telička oznámil, že pro volby ve Středočeském kraji spojí síly s TOP 09 a Zelenými. A hned si …