Ty zkrachovalče, dám žalobu... Chce bojovat s cenzurou, narazil na Ivana Pilipa. Létalo to

27.08.2020 8:21

Rozhovor s Danielem Vávrou o svobodě slova na sociálních sítích vzbudil u některých nelibost. Cestovatel Dan Přibáň rovnou prohlásil, že Vávra chce ‚svobodu lhát‘. A bývalý ministr Pilip také vývojáře počastoval. A dostal výhrůžku, že by věc také mohla skončit u soudu. „A já na rozdíl od tebe nemám dluh 200 milionů, já mám 200 milionů, takže nebudu mít jako ty právníka ex offo,“ otřel se Vávra o Pilipovu insolvenci.

Ty zkrachovalče, dám žalobu... Chce bojovat s cenzurou, narazil na Ivana Pilipa. Létalo to
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra

Včera vyšel rozhovor s herním vývojářem Danielem Vávrou, který kromě vývoje her také čas od času glosuje současné dění, například co se týče dopravy v Praze, ekologistického aktivismu, zelené energie či stavu českého herectví. A také sociální sítě a jejich údajně selektivní cenzuru. Právě kvůli ní chce předložit poslancům petici s názvem „Zastavme omezování svobody projevu na globálních sociálních sítích“, uvedl pro Echo24.

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13771 lidí

Jako důvod dal situaci na Západě a doplnil, že Česko tento trend následuje a je v tzv. fázi okřikování, ve které se Západ nacházel před dvěma až třemi lety. A nakonec to může dojít tak daleko, že za nevhodné vyjádření někdo dostane vyhazov z práce, přijde o reputaci a někdy i bankovní účty či internetové bankovní služby. Také podotkl, že Google a YouTube mají téměř monopol na svém poli a existují svědectví zaměstnanců, že firmy mají tzv. černé listiny, o čem či o kom se nesmí psát či mluvit.

Co se týče petice, chce Vávra a další, aby byla vymahatelná smlouva mezi uživatelem, tedy aby i na Facebook platilo české právo.

Rozhovor pak vzbudil pozornost na sociálních sítích, kterými se Vávra zabývá. Do vývojáře se začal trefovat cestovatel Daniel Přibáň, který ani nesdílel odkaz na článek, pouze obrázek. „Rozdávač banů bojuje proti banování na facebooku! Je opravdu velmi ‚zajímavé‘, že čím větším bludům člověk věří a čím větší bludy šíří, tím víc mu záleží na ‚svobodě slova‘,“ řekl a dodal: „Vávra, Klaus, Okamura... nemohli by alespoň upřímně bojovat za svobodu lhaní?“

Na twitteru pak sdílel Vávrův rozhovor Jiří Ovčáček a jistý ‚Miroslav Josífek‘ pak položil otázku, zda proběhl exodus redaktorů našeho média do Echo24 a označil bývalého ministra financí Ivana Pilipa. „Echo24 má pro tyhle alt-right typy jako Vávra slabost už delší dobu, to mne vůbec nepřekvapuje,“ poznamenal bývalý politik.

Vávra toto označení nebral na lehkou váhu. „Ivane, ještě chvíli piš, že jsem neonacista a máš kromě exekutorů na krku i žalobu. A já na rozdíl od tebe nemám dluh 200 milionů, ja mám 200 milionů, takže nebudu mít jako ty právníka ex offo,“ pohrozil. Dodejme, že termín alt-right se vynořil na Západě, není přesně definován a shoda na tom, jaké všechny ideologie a názory pod něj spadají, také nepanuje. Nicméně, pod hlavičku alt-right dle různých zdrojů spadá bělošská nadřazenost, pravicový populismus, rasismus, antisemitismus, krajní pravicovost, popírání holokaustu, homofóbie, islamofóbie, xenofóbie a jiná stanoviska. Pilip dodal, že Vávra sice všechny kritizuje, ale kritiku své osoby nesnese.

„Jestli si myslíš, že se nechám od kdejakýho  zkrachovalce lživě nálepkovat, tak se velice pleteš. A poštěkávání sprostot na cizí dospělé lidi není kritika, Ivane. To dělají ubožáci, když dojdou argumenty,“ vzkázal vývojář a v dalším tweetu ještě doplnil, že by Pilip měl znát rozdíl mezi kritikou a pomluvou.

Zprávy o Pilipově insolvenci pochází z roku 2017. Insolvenční řízení bylo zahájeno, protože Pilip dle iDnes.cz dlužil společnosti Reality Hradec 25 milionů korun a kampeličce Moravský peněžní ústav dokonce 117 milionů korun. Dluhy navíc nebyl schopný platit již od roku 2011. Do finančních problémů  se prý dostal kvůli neúspěšnému podnikání v realitách.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…