Chcete, aby Fialova vláda po Blažkově skandálu podala demisi a odešla?Anketa
Hesenský ministr vnitra Roman Poseck (CDU) deníku Bild sdělil, že tento plán považuje za zcela absurdní a nepřijatelný. „Obrat v oblasti migrace musí být účinný i v oblasti naturalizace. Byla to vážná chyba, že ‚semaforová‘ koalice udělovala německé občanství příliš svévolně. … „Naturalizace musí záviset na jasných požadavcích, a nikoli na nějakém plánu.“
Expert na vnitřní záležitosti CDU Alexander Throm také považuje berlínskou praxi vydávání pasů „jako na montážní lince“ za „zcela nevhodnou“.
„Bundestag na podzim zruší proces turbo naturalizace. Skutečnost, že se tyto postupy nyní v Berlíně zrychlují, podkopává současnou legislativu. Nepřijatelné!“ rozčílil se Alexander Throm.
Jenže místní úřad v Berlíně si trvá na tom, že rozhodnutí o 40 tisících pasech je správné.
„Cíl 40 000 je mým manažerským rozhodnutím, protože máme 40 000 nevyřízených žádostí o naturalizaci z berlínských okresů,“ oznámil šéf berlínského imigračního úřadu (LEA) Engelbert Mazanke. Dodal, že k dosažení tohoto cíle najal více zaměstnanců a nechal digitalizovat celý proces.
Jeden ze zaměstnanců úřadu pod podmínkou zachování anonymity prozradil, že každému zaměstnanci v určeném oddělení bylo uloženo, že musí provést 8 naturalizací týdně. Na oplátku může prý takový zaměstnanec pracovat na home office, čili z domova. O údajném interním nařízení informoval vedle deníku Bild také server magazínu Focus.
Ekonom profesor Bernd Raffelhüschen vyzval federální a zemské vlády k opatrnějšímu přístupu v případech naturalizace „S naší imigrační a naturalizační politikou se děje spousta věcí špatně. Vláda by měla naléhavě změnit kurz,“ prohlásil profesor ekonomie. „Naše země z migrace těží pouze tehdy, když přicházejí mladí, skutečně kvalifikovaní lidé. Potřebujeme více žen a méně mužů … a je třeba věnovat větší pozornost věku imigrantů,“ uvedl profesor.
Vedle toho také zdůraznil, že pokud už do Německa přicházejí žadatelé o azyl se slabou nebo dokonce s prakticky nulovou kvalifikací, Německu se vyplatí jen tehdy, pokud jsou mladí, řekněme okolo dvaceti let, protože v tomto věku mají ještě šanci nějakou kvalifikaci získat a německé ekonomice prospět. Ale v případě třicátníků a starších už se prý vyplatí přijímat jen vysoce kvalifikované žadatele o azyl.
Chcete, aby STAČILO! a SOCDEM postavili společnou kandidátku?Anketa
Bernd Raffelhüschen vyučoval na Univerzitě v Bergenu a od roku 1995 je profesorem veřejných financí na Univerzitě ve Freiburgu. Je členem správní rady Stiftung Marktwirtschaft (Nadace pro tržní hospodářství) a řadu let provádí výzkum udržitelnosti sociálního státu a nákladů a přínosů migrace, mimo jiné pro Iniciativu pro nové sociálně tržní hospodářství.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák