U Bakaly už vědí: Babiš asi skončí ve Sněmovně. Hlavní tváří po něm bude...

02.02.2023 21:21 | Kauza

Redaktorka Respektu Ivana Svobodová se rozepsala o možné budoucnosti šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle jejích informací „vážně zvažuje konec ve Sněmovně a stáhnutí se do ústraní“. O Babišovi má po jeho neúspěšné kandidatuře na prezidenta rozhodnout 8. února předsednictvo ANO.

U Bakaly už vědí: Babiš asi skončí ve Sněmovně. Hlavní tváří po něm bude...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Podle zákulisních informací z hnutí ANO by Andrej Babiš mohl příští týden složit poslanecký mandát. V politice by zůstal, byl by dál předsedou svého hnutí, ale oproti posledním sedmi letům by se mohl výrazně stáhnout,“ píše novinářka Ivana Svobodová.

Spekulace o možném Babišově rozhodnutí zásadně změnit své politické působení podle Svobodové posílil rozpad týmu. U Babiše skončili marketér Marek Prchal, tiskový mluvčí Vladimír Vořechovský, šéfka kampaně Tünde Bartha a další výrazné tváře.

„Kromě porážky v nedávných volbách jako příčiny Babišova poloodchodu zdroje Respektu jmenují únavu a nepříjemné překvapení z toho, jak silné a negativní emoce ve spoluobčanech vyvolává,“ dodává Svobodová.

Veřejně mají být podle zdrojů Respektu, který vlastní miliardář Zdeněk Bakala, hlavními tvářemi hnutí Alena Schillerová a Karel Havlíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kauza „řidič Železný“ úplně jinak: Pravda o videu?

9:25 Kauza „řidič Železný“ úplně jinak: Pravda o videu?

„To video je nejtrapnější mediální útok, který jsem kdy viděl či sám zažil.“ To jsou slova někdejšíh…