U Kocourka není nač čekat. Vysvětlení musí podat hned

09.11.2011 11:29

Zbohatnutí své matky musí ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek vysvětlit okamžitě. Pokud to neudělá, nemá být nejpozději od zítřka ministrem, píše v komentáři pro Hospodářské noviny Petr Honzejk.

U Kocourka není nač čekat. Vysvětlení musí podat hned
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek
reklama

Na kauze ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka není co řešit. Pokud zázrak se zbohatnutím své matky o 16 milionů korun může vysvětlit, tak to udělá hned. „Nebo nemůže a nemá být nejpozději od zítřka ministrem. Chápeme Kocourka, že se po grossovsku kroutí a chce získat čas na výrobu krycí legendy," píše v komentáři pro Hospodářské noviny Petr Honzejk.

Nechápe ale, proč mu to grémium ODS a premiér Petr Nečas týdnem na vysvětlenou umožňují, protože každou minutou podezření těžkne. Stále je možné, že ministr Kocourek je slušný člověk. Ať pak ale odpoví na základní otázky: Odkud tajemné karibské dluhopisy přišly? Kolik za ně paní Kocourková zaplatila? Z jakých peněz? Kdo od ní dluhopisy tak rychle koupil?

Premiér musí případ řešit hned

„Není vyloučeno, že odpovědi existují, a Kocourek z případu vyjde jen jako popleta, který si neuvědomil, že někomu může přijít divné, když rodinnému příslušníkovi dlouholetého člena dozorčí rady ČEZ a prezidia pozemkového fondu spadne zničehonic na hlavu pytel peněz. Moc se ale na to sázet nedá," podotýká komentátor.

Proto je podle něj jen dobře, že si příslušné otázky klade už i protikorupční policie a snad i finančně analytický útvar ministerstva financí. Ne snad, že by se našlo něco, co by stačilo k obvinění, obžalobě, či snad dokonce k odsouzení, ale že zájem policie snad pohne premiéra k nahlédnutí, že musí řešit případ hned. A to nejlépe odvoláním Kocourka z funkce ministra.

ČSSD ať nezapomíná na hejtmana Palase

„Sociální demokraté teď řičí nadšením, ale musíme jim připomenout, že Martin Kocourek zatím jen rozšiřuje skupinu politiků, kteří si pohodlně žijí z nedostatku důkazů. A že v této skupině má ČSSD většinové zastoupení," připomíná Honzejk, že by předseda Bohuslav Sobotka při volání po Kocourkově hlavě neměl zapomínat na moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, o jehož zázračném zbohatnutí se už ví docela dlouho.

K věci:

Politici ODS doufají, že Kocourek nejasné miliony Nečasovi vysvětlí 

Kocourek jde na kobereček k Nečasovi kvůli milionům. Skončí?  

Ministr Kocourek nevysvětlil matčiných 16 milionů na cenné papíry 

Foto: Hans Štembera

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

20:26 Tragický požár panelového domu v Bohumíně: Jedenáct lidí zemřelo. Hořící lidé vyskakovali z oken vstříc smrti

Při dnešním požáru v panelovém domě v Bohumíně došlo k úmrtí jedenácti osob. Šest lidí zemřelo v byt…