U Moravce budou diskutovat Kubice s Johnem. I o Šluknovsku

11.09.2011 10:10

V Otázkách Václava Moravce budou diskutovat ministr vnitra Jan Kubice a jeho předchůdce Radek John. Mluvit se bude o rozpočtu ministerstva, škrtech v policii a nárůstu extremismu, například na Šluknovsku.

U Moravce budou diskutovat Kubice s Johnem. I o Šluknovsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama
V Otázkách Václava Moravce na ČT budou diskutovat ministr vnitra Jan Kubice a předseda Věcí veřejných Radek John. Debata se bude točit mimo jiné kolem rozpočtu na ministerstvu. V příštím roce totiž měla policie původně přijít o 1,37 miliardy korun. Nakonec vnitro dostane peníze navíc, bude ale muset proplatit služby České pošty v oblasti IT a komunikace, a to z několika let zpátky.

"Jsme v situaci, kdy hrozí další finanční propad díky možným penalizacím z nesplacených závazků. Nemůžeme tyto problémy stále hrnout před sebou a tvářit se, že je vyřešíme v dalších letech. Náklady na provoz ICT a projekty eGovernmentu byly redukovány na nejnižší možné minimum, přesto výraznějších úspor díky existujícím smluvním závazkům lze dosáhnout obtížně," řekl v srpnu ministr Kubice.

Související: Bezpečnost na Šluknovsku by měl řešit Kubice, píše senátor

Na penězích jsou policisté závislí už jen kvůli vzrůstajícímu extremismu na severu Čech. V sobotu se totiž uskutečnily tři demonstrace, v Rumburku, Novém Boru a Varnsdorfu. Protestující házeli na policii i kameny, celkem zasahovalo 600 těžkooděnců a situaci kontroloval vrtulník. Takové akce stojí vnitro další sumy navíc.

SLEDUJEME téma Romové

Velkým tématem bude i zveřejněná výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), podle níž například státní správu prorůstá korupce a někteří soudci mají vztahy s podsvětím.

V druhé části Otázek vystoupí ministr dopravy Pavel Dobeš, který bude hodnotit stavby dálnic v ČR do budoucna. Požaduje totiž o dvanáct miliard korun více na Státní fond dopravní infrastruktury. Pokud Dobeš nedostane alespoň 8,8 miliardy, nebude prý schopen udržet stavbu plánovaných projektů.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

14:46 Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

Na brífinku po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na obča…