U nás se krčí v koutku sněmovny! Advokátka o šiřitelích dobra

04.06.2020 8:54

Advokátka Monika Čírtková na sebe, jak se říká, práskla, že jí vůbec nevadí šiřitelé jediného přijatelného dobra a multikulturních hodnot. Většinou se totiž stane přesný opak toho, oč usilovali. Jen jedna věc ji prý mrzí. Týká se Grety Thunbergové.

U nás se krčí v koutku sněmovny! Advokátka o šiřitelích dobra
Foto: Archiv Moniky Čírtkové
Popisek: Advokátka Monika Čírtková
reklama

Monika Čírtková se rozepsala o hlasatelích dobra. Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera jim říkával „dobroseři“. Řada lidí jim nemůže přijít na jméno, ale Čírtkové prý nevadí, protože své záměry prosazují takovým způsobem, že většinou dosáhnou pravého opaku.

Anketa

Hrozí v Evropě podobné nepokoje jako v USA?

89%
11%
hlasovalo: 10351 lidí

Stačí si prý vzpomenout, jak urputně usilovali o to, aby se Donald Trump nestal prezidentem. A kdo sedí v Bílém domě už čtvrtý rok? Donald Trump. Advokátka navíc věří, že bude zvolen i podruhé, protože opozice není podle jejího názoru schopna nabídnout dostatečně silného protikandidáta.

Šiřitelé toho jediného správného dobra varovali před odchodem Velké Británie z EU a co se nestalo? Ostrovní království evropské společnství opustilo. A Britové si ještě za premiéra zvolili Borise Johnsona.

„Když jsem před dvaceti lety studovala, musela jsem své odjakživa výrazně euroskeptické postoje vysvětlovat a obhajovat - působily značně exoticky. A dnes? Mladí svazáci musí rozpačitě hájit, co je na té Unii vlastně pozitivního, přičemž obvykle nemohou na nic přijít. Být euroskeptikem a odpůrcem eura je totiž normální. Díky všem nekritickým eurohujerům, hodně jste mi pomohli,“ poděkovala Čírtková v textu uveřejněném na sociální síti Facebook.

Jedna věci jí ale přijde přece jen líto. Téma ochrany životního prostředí považuje za hodně důležité a obává se, že aktivisté typu Grety Thunbergové ho pošlapali tak, že je složité věnovat se mu seriózně.

„U nás se zastánci všech těch moderních hodnot krčí někde v koutku sněmovny a naříkají, že za všechno mohou nepřátelští agenti. Jenže nemohou. Lidé prostě cítí, odkud tenhle vítr vane, a chtějí před ním svou vlastní střechu ochránit. K tomu poznání nejsou žádní agenti potřeba. Stačí pozorně naslouchat hlasatelům dobra,“ konstatovala Čírtková.

Advokátka Monika Čírtková promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

13:34 Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

Karibik, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Kypr, tam všude měly vlastníky společnosti spojené s ten…