U vražd byly kauce mnohem nižší, stěžuje si Rathův advokát

20.08.2012 22:49

Výše kauce 14 milionů korun zaskočila nejen Davida Ratha, ale i jeho advokáta Adama Černého. Vzhledem k finančním možnostem Rathova otce a přítelkyně Renaty Horké je prý příliš vysoká. Advokát nyní zvažuje další postup.

U vražd byly kauce mnohem nižší, stěžuje si Rathův advokát
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Davida Ratha i jeho advokáta Adama Černého zaskočila výše kauce, kterou v pondělí stanovil soud. 14 milionů korun je moc. Černý si prý sliboval nízkou částku už jen kvůli posudku rekonstrukce zámku Buštěhrad, který ukázal, že byla provedena za cenu obvyklou.

„Kauce by měla odpovídat tomu, jaké jsou možnosti osoby, která ji skládá,“ uvedl Černý v Událostech, komentářích na ČT. „A kauce značně převyšuje tyto možnosti,“ dodal na adresu Renaty Horké a Rathova otce. Ti původně mluvili o tom, že by za Ratha každý složili půl milionu.

Černému vadí, že soudce výši kauce odůvodňoval dřívějším působením bývalého hejtmana. „Neodůvodnil to žádným algoritmem. … Nicméně před zákonem si jsme všichni rovni, a to, že někdo vykonával nějakou funkci, by nemělo mít vliv na to, jak s ním bude zacházeno,“ prohlásil s tím, že kauce by neměla být brána jako trest.

Jak reagoval sám Rath na její výši? „Úplně ho to zdeptalo, protože on takovou částku nečekal,“ uvedl stručně Černý. „Když se podíváme, jaké byly kauce při daleko závažnějších činech, ty kauce byly řádově nižší,“ uzavřel a jako příklad uvedl třeba vraždu. S klientem budou projednávat další postup, možná podají i stížnost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Houbaříte rádi? Tak se posaďte. EU chce novou regulaci pro vaše bezpečí

16:43 Houbaříte rádi? Tak se posaďte. EU chce novou regulaci pro vaše bezpečí

Server Deník.cz tvrdí, že se v Bruselu zrodil další absurdní návrh. EU by prý ráda regulovala nošení…