ÚOHS se znovu podívá na zakázku Ministerstva obrany

29.10.2012 12:20

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude znovu zabývat zhruba osmimilionovou zakázkou Ministerstva obrany na nákup výbavy pro posádky vrtulníků. Původně v tendru chyby nenašel, případ ale nyní vrátil svým podřízeným k došetření předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

ÚOHS se znovu podívá na zakázku Ministerstva obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Start vrtulníku Mi-171
reklama

Ministerstvo obrany původně počítalo s tím, že ho bude zakázka na dodávku deseti kyslíkových přístrojů, dvou aparatur ke kontrole a kontrola a seřízení brýlí nočního vidění stát asi 3,5 milionu korun. Podle nabídek firem se ale ukázalo, že bude ministerstvo potřebovat až osm milionů.

Ministerstvo obrany zakázku zrušilo, jedním z důvodů bylo právě navýšení finančních prostředků. Proti tomu brojí pražská společnost Glomex MS, s.r.o., která zrušení tendru považuje za účelové.

Podle Rafaje v původním rozhodnutí jeho podřízených byly nedostatky. Mají se zabývat například otázkou, zda nenastala "taková změna rozpočtu zadavatele, jež by představovala podstatnou změnu okolností, kterou nemohl předvídat".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkajících se knihy novináře Radka Kedroně. Pop…