USA vyšlou vojenské vybavení Ukrajině. Viceprezident Biden se domluvil s Porošenkem

11.03.2015 20:15

Ukrajina by měla od Spojených států amerických obdržet vojenské vybavení. Součástí tohoto vybavení budou terénní vozidla Humvee a bezpilotní drony. Přesněji se jedná o průzkumné létající prostředky Raven, které je prý možno vypouštět z ruky. Dále pak 200 terénních vozidel Humvee a 30 obrněných vozidel stejné značky. V rámci této pomoci by měla Ukrajina obdržet i radary proti minometným střelám, které jí mají pomoci v boji proti separatistům.

USA vyšlou vojenské vybavení Ukrajině. Viceprezident Biden se domluvil s Porošenkem
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

Podle agentury AP americkou pomoc v podobě vojenského vybavení slíbil americký viceprezident Joe Biden ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi v telefonním rozhovoru. Má se prý jednat pouze o nesmrtonosné prostředky. Vojenské vybavení bez aut má být v hodnotě 75 milionů dolarů. Podle všeho by se měla část tohoto vybavení včetně třiceti obrněných vozidel vyslat z amerického ministerstva obrany již do několika týdnů.

Nejedná se o první pomoc podobného typu ze strany USA Ukrajině. Již dříve jí USA poskytly zmiňované radary proti minometným střelám nebo brýle pro noční vidění. Někteří republikánští a demokratičtí zákonodárci ovšem vyvíjí tlak na prezidenta Baracka Obamu, aby Ukrajině poskytl i těžké zbraně. Německo a Francie, jakožto spojenci USA v rámci NATO, jsou proti dodání těžkých zbraní, jelikož se obávají další eskalace konfliktu.

  • Původní zpráva v angličtině například ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…