Údajná podpora teroristů se poprvé objeví u českého soudu

19.09.2012 8:28

Před Obvodním soudem pro Prahu 2 dnes začíná hlavní líčení v případu údajné podpory teroristů, kterou český soud bude řešit vůbec poprvé. Z padělání a pozměňování dokladů je obžalováno sedm lidí, čtyři z nich jsou podezřelí z podpory teroristů v Dagestánu. Hrozí jim až desetileté tresty. Kvůli bezpečnosti a vyššímu počtu obžalovaných se bude jednání konat na Vrchním soudu v Praze.

Údajná podpora teroristů se poprvé objeví u českého soudu
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Čtveřice je podezřelá z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, podle policie tak činila s úmyslem umožnit nebo usnadnit teroristický útok. Cizinci prý pracovali pro radikální islamistickou organizaci Džamaat Šariat. Ze sedmi lidí, kteří podle policie v padělatelské dílně pracovali, prý čtyři věděli o tom, že doklady nebo výnosy z nich skončí v rukou teroristů. Padělky dokladů byly podle policistů velice zdařilé a skupina byla schopna vytvořit kompletní identitu člověka. K tomu používali kopie razítek různých úřadů. Při běžné kontrole na policii by se prý jen těžko přišlo na to, že jde o falzum.

Dagestánská teroristická skupina Džamaat Šariat, označovaná též jako Dagestánská fronta, má na svědomí řadu krvavých útoků na činitele místní správy a příslušníky vojsk. Podílela se například na útoku sebevražedných atentátnic v moskevském metru v březnu roku 2010, který si vyžádal na 40 obětí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

10:29 Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo

Premiér Andrej Babiš letos nedorazil se svým projevem na pietní akt k 51. výročí vpádu okupačních vo…