Údajní migranti dělali nepořádek v metru. Jenže jim nedošlo, že jsou v Hongkongu a místní se fakt nebojí bitky. VIDEO, které obletělo svět, znovu na scéně

08.07.2017 21:57 | Zprávy

Násilí, napadení a agresivita ze strany migrantů. To jsou oblasti, které na serveru YouTube snadno nalezne každý. ParlamentníListy.cz byly opakovaně upozorněny na několik měsíců starý záznam, jenž se stal přes noc doslova hitem internetu. Skupina cestujících se dostane do potyčky s údajnými migranty v čínském Hongkongu. Jde vlastně o velice zábavný pohled. Co je však o mnoho zajímavější? Obrovská míra nenávisti, kterou vůči migraci vyjadřují už několik měsíců diskutující, aniž by se tím kdokoli z amerického YouTube.com zabýval. O to paradoxnější je, že YouTube je živen z reklam Googlu, který se opakovaně vůči nenávistným projevům vymezil.

Údajní migranti dělali nepořádek v metru. Jenže jim nedošlo, že jsou v Hongkongu a místní se fakt nebojí bitky. VIDEO, které obletělo svět, znovu na scéně
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Záznam z autentické rvačky v metru

Ani ParlamentníListy.cz si nedovolí překládat nenávistné projevy vůči migrantům, které už přes sto dnů doslova bijí do očí pod videem, jemuž se budeme věnovat. Upozorněme rovněž, že inkriminované video není zrovna okrajovou záležitostí. Doposud ho vidělo téměř 800 tisíc uživatelů a další desítky tisíc v jeho sestříhaných verzích. Komentáře obsahují nejen výzvy k radikálním řešením vůči migrantům, ale také nepřeberné množství vulgarit a narážek na víru. Americkému Googlu, stejně jako stránkám YouTube.com to ovšem nevadí. Doposud nebyl s největší pravděpodobností zablokován jediný z uživatelů. A co že to vyvolalo tak značnou odezvu publika?

Ukázka z diskusí, které „nejsou“ problematické. Překlad vzhledem k postihům nenabízíme

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…