Údajní migranti dělali nepořádek v metru. Jenže jim nedošlo, že jsou v Hongkongu a místní se fakt nebojí bitky. VIDEO, které obletělo svět, znovu na scéně

08.07.2017 21:57

Násilí, napadení a agresivita ze strany migrantů. To jsou oblasti, které na serveru YouTube snadno nalezne každý. ParlamentníListy.cz byly opakovaně upozorněny na několik měsíců starý záznam, jenž se stal přes noc doslova hitem internetu. Skupina cestujících se dostane do potyčky s údajnými migranty v čínském Hongkongu. Jde vlastně o velice zábavný pohled. Co je však o mnoho zajímavější? Obrovská míra nenávisti, kterou vůči migraci vyjadřují už několik měsíců diskutující, aniž by se tím kdokoli z amerického YouTube.com zabýval. O to paradoxnější je, že YouTube je živen z reklam Googlu, který se opakovaně vůči nenávistným projevům vymezil.

Údajní migranti dělali nepořádek v metru. Jenže jim nedošlo, že jsou v Hongkongu a místní se fakt nebojí bitky. VIDEO, které obletělo svět, znovu na scéně
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Záznam z autentické rvačky v metru

Ani ParlamentníListy.cz si nedovolí překládat nenávistné projevy vůči migrantům, které už přes sto dnů doslova bijí do očí pod videem, jemuž se budeme věnovat. Upozorněme rovněž, že inkriminované video není zrovna okrajovou záležitostí. Doposud ho vidělo téměř 800 tisíc uživatelů a další desítky tisíc v jeho sestříhaných verzích. Komentáře obsahují nejen výzvy k radikálním řešením vůči migrantům, ale také nepřeberné množství vulgarit a narážek na víru. Americkému Googlu, stejně jako stránkám YouTube.com to ovšem nevadí. Doposud nebyl s největší pravděpodobností zablokován jediný z uživatelů. A co že to vyvolalo tak značnou odezvu publika?

Ukázka z diskusí, které „nejsou“ problematické. Překlad vzhledem k postihům nenabízíme

Na videu jsou patrné dva světy: čínský a zřejmě muslimský. Muži, kteří se dostanou do křížku právě s údajnými migranty, totiž hovoří jinými jazyky. Z úst těch ostatních je slyšet také angličtina a klasické výrazy „fuck you“ v několika obměnách. Podle autora videa, stejně jako těch, kteří jej přebrali, se jedná o konflikt mezi cestujícími v metru. Ten gradoval až do té míry, že se Číňané pustili do klasické bitky. Jak to dopadlo, asi netřeba zmiňovat. Stačí podotknout, že Čína je kolébkou bojových sportů a místní muži se moc nebojí. A když ano, pomohou si rukama a taháním za vlasy. Podívat se můžete i vy, jelikož video nebylo dosud jakkoli zablokováno a počet jeho zhlédnutí i nadále roste.

Pro úplnost dodejme, že se na internetu objevuje víc a víc videí, kde je dostupné násilí. Nejčastěji v souvislosti s migrací. Tento způsob „distribuce“ dat využívá rovněž policie. Například v Holandsku a ve Švédsku existují oficiální kanály, kde se takto hledají oběti, ale samozřejmě i útočníci. Jedno z videí, o němž budeme také informovat, hledá mladíka (podle všeho marockého migranta), jenž v Holandsku v supermarketu bezdůvodně napadl ženu a tvrdým úderem na čelist jí způsobil vážná zranění včetně otřesu mozku. A to vše za bílého dne a před svědky, kteří nikterak nezasáhli, ačkoli byli v přesile.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Covidová taškařice

Pěkný den, pane Pavle. V jednu chvíli se zdálo, že očkování proti Covidu bude povinné a neočkovaným bude odepřeno právo pracovat. Podpořil byste takové nařízení vlády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

21:37 Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

Poslední předvolební prezidentskou debatu na Nově moderoval Reynolds Koranteng, stejně jako před prv…