Udělal jsem chybu, přiznává Janoušek. Ale ta mediální bouře ....

18. 5. 2013 7:54

Lobbista Roman Janoušek v exkluzivním rozhovoru pro sobotní Právo v souvislosti se známou nehodou přiznává, že se vloni v březnu dopustil chyby. Vysvětluje ji tím, že v té době žil pod velkým tlakem a to i díky novinářům. Ona nehoda, při níž Janoušek zranil ženu, se prý ale rozhodně nestala tak, jak tvrdí média. Lobbistovi prý nezbývá než věřit, že se u soudu ukáže pravda.

Udělal jsem chybu, přiznává Janoušek. Ale ta mediální bouře ....
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

„Jistě, udělal jsem chybu a jsem připraven za ni zaplatit, nicméně mediální a jiná štvavá kampaň, která celý případ provází, celou tu nešťastnou událost zavádí někam jinam. Je mi velmi nepříjemné, že jsem se ocitl v takové situaci, nicméně informace, které v posudcích a dopravních expertizách zaznívají, říkají, že děj, jak jej popisuje obžaloba na základě znaleckých posudků, se takto nestal. Nicméně konečné rozhodnutí o mé vině či nevině musí učinit soud a já bych byl velmi nerad, aby tento rozhovor byl vnímán veřejností jako snaha kohokoli ovlivnit. Skutečně mi nezbývá než věřit ve spravedlivé rozhodnutí soudu,“ říká lobbista.

Těžký život lobbisty

Rozhodně prý není pravda, že po nehodě utíkal, což prý potvrdila už i policie. Po nehodě s vozem pouze zastavil na červenou a pak se na zelenou zase rozjel. Toto své jednání si dnes nedokáže vysvětlit. Celá nehoda se prý odehrála za zmatené situace. Muž veřejnosti známý např. díky úniku odposlechů jeho telefonických hovorů s poslancem Pavlem Bémem (ODS) v této souvislosti zdůrazňuje, že se celý incident odehrál v době, kdy byl pod tlakem, takže prostě zpanikařil.

„Když vás půl roku pořád sleduje buď červená nebo modrá škodovka, odposlouchávají vám telefony, které pak zveřejňují v médiích, a otázka je, v jaké podobě, do toho vám parkuje před barákem autobus, který ukazuje turistům vaše bydlení, na vycházce se psy vás fotí z křoví novináři, tak mi věřte, že to není normální situace,“ popisuje Janoušek dění okolo své osoby v době, kdy k nehodě došlo. Čtenářům také připomíná, že měl zdravotní potíže, o kterých v době nehody ani nevěděl, ale které si vyžádaly operaci. Ostatně i to média důkladně popsala.

Stojí za připomenutí, že žalobci popisují Janouškovu nehodu jako pokus o vraždu a pokud bude shledán vinným, hrozí mu až osmnáct let za mřížemi.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…