Úder Jourové: Neberete ohled na virovou krizi. Přestaňte utrácet peníze za politický aktivismus, sežeňte je pro potřebné v Česku!

29. 3. 2020 10:40

Publicista Alexandr Vojta přichází s druhým otevřeným dopisem. V prvním se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na řešení koronavirové krize. Další dopis adresuje místopředsedkyni Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věře Jourové – v něm navrhuje, aby „místo podporování agendy takzvaného boje proti dezinformacím a s tím spojeného financování ... místo utrácení peněz za politický aktivismus raději maximálně usilovala o zajištění dostatku finančních prostředků pro potřebné v České republice“.

Úder Jourové: Neberete ohled na virovou krizi. Přestaňte utrácet peníze za politický aktivismus, sežeňte je pro potřebné v Česku!
Foto: TV Prima
Popisek: Věra Jourová hostem Partie na TV Prima
reklama

Eurokomisařka Jourová v týdnu oznámila další krok Evropské komise v souvislosti s bojem proti dezinformacím. Oznámila, že Evropská komise pošle přes pět milionů eur na podporu „nezávislých médií“.

Právě tato částka by se však podle Vojty dala využít na potřebnější účely. Proto Jourové posílá otevřený dopis, kde jí radí, jak tyto peníze využít nejlépe.

Fotogalerie: - Česko bez hospod

Omezení otevírací doby stravovacích zařízení od 6:...
Lidé s rouškami jsou v ulicích Prahy vidět málo
Osmá hodina zavírací se blíží...
...a hadr přes pípu
Výjezdy zdravotnické záchranné služby jsou za posl...
Omezení otevírací doby stravovacích zařízení od 6:...

„Dovoluji požádat, abyste prosím v EP místo podporování agendy takzvaného boje proti dezinformacím a s tím spojeného financování, kdy jste aktuálně přislíbila částku přes 5 milionů EUR a hovořila jste, že je to jen začátek, zvážila zásadní obrat takové politiky a místo utrácení peněz za politický aktivismus raději maximálně usilovala o zajištění dostatku finančních prostředků pro potřebné v České republice,“ píše Jourové ve svém otevřeném dopise.

Následně dodal, že je šokován její politikou. „Vůbec nebere ohled na virovou i rostoucí ekonomickou krizi, ale doufám, že jste schopná sebereflexe a své rozhodnutí ochotná revidovat,“ vyčetl publicista političce.

V sobotu se Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl, kde najít peníze na řešení koronavirové krize. Měla by prý peníze sebrat těm neziskovým organizacím, které se zabývají politickým aktivismem, a rozdat je lidem.

Více jsme psali ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

13:01 Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Stř…