Ukažme, že nás nezastaví! Úsvit a Blok proti islámu prý mají problém s jedním starostou

19. 3. 2016 21:56

Úsvit - Národní koalice a Blok proti islámu si na svém webu stěžují na aktivity starosty Benešova nad Ploučnicí Filipa Ušáka. Kvůli němu prý museli změnit místo debaty Stop imigraci!.

Ukažme, že nás nezastaví! Úsvit a Blok proti islámu prý mají problém s jedním starostou
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda strany Úsvit - Národní koalice Miroslav Lidinský

Beseda se původně měla uskutečnit v městském kině. „Nově se sejdeme v hotelu Jelen. Prosím, pozvěte přátele, ať ukážeme, že nás nezastaví,“ píší na svém webu za Úsvit Miroslav Lidinský a Marek Černoch a za Blok proti islámu Martin Konvička a Petr Hampl. „Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic,“ tak zní podtitul besedy. Debaty se budou konat v celém Ústeckém kraji v průběhu března až května.

„Chcete slyšet pravdu o nelegální imigraci v ČR, radikálním islámu u nás i na Blízkém východě, a především o tom, co dělat, když naše vláda nekoná? Jak je to s azylovými tábory? Jakým způsobem chránit naše hranice? Přijďte s námi diskutovat,“ zvou pořadatelé.

Původní text ZDE.

Předsedkyně Bloku proti islámu pro Ústecký kraj Iva Procházková poté zaslala médiím k celému sporu své prohlášení. „Pan starosta, který se netají svými sympatiemi k muslimům, otevřeně nazývá debatu Úsvitu s BPI a BPI Ústeckého kraje sletem fašistů,“ poznamenává s tím, že starosta zjevně nemá ponětí o aktivitách sdružení, neboť ani jednu z nich nelze nazvat fašistickou. 

„Naproti tomu vidíme jasné porušování lidských práv na straně jím protežovaných muslimů. Pan starosta bude z naší straně konfrontován se svými prohlášeními a vyzván k vydání písemného stanoviska k podezření ze spáchání trestného činu pomluvy z jeho strany, které bude dále použito, spolu s kopií příslušného článku, k řešení vzniklé protiprávní situace. BPI ÚK i Úsvit s BPI se distancují od jakýchkoli projevů propagace ideologií potlačujících lidská práva a svobody,“ poznamenala Procházková.

Celé prohlášení Ivy Procházkové:

Prohlášení Bloku proti islámu Ústecký kraj, k pomlouvačné, a dehonestující kampani vedené starostou města Benešov nad Ploučnicí Filipem Ušákem.:

Pan starosta, který se netají svými sympatiemi k muslimům ( FB skupina "Nevadí mi mešity"), otevřeně nazývá Debatu Úsvitu s BPI a BPI Ústeckého kraje sletem fašistů. Také jsme v jeho článku několikrát my samotní nazváni fašisty. Svolává policii, aby se lidé podle jeho slov "cítili ve městě bezpečně". Pan starosta zjevně nemá ponětí ani o aktivitách Úsvitu s BPI, ani BPI spolku, protože ani jedinou z nich nelze nazvat fašistickou, Naproti tomu vidíme jasné porušování lidských práv na straně jím protežovaných muslimů. Pan starosta bude z naší straně konfrontován se svými prohlášeními, a vyzván k vydání písemného stanoviska k podezření ze spáchání trestného činu pomluvy z jeho strany, které bude dále použito, spolu s kopií příslušného článku, k řešení vzniklé protiprávní situace.

BPI ÚK i Úsvit s BPI se distancují od jakýchkoli projevů propagace ideologií potlačujících lidská práva a svobody.

Iva Procházková, předsedkyně BPI Ústecký kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…