Ukončit Zemana. Za velezradu. A trestně stíhat Putina, zaznívá na sítích. Majdanista už jen sprostě nadával

21.04.2021 12:03 | Zprávy
autor: tle

Výbuch ve Vrběticích nebyl teroristickým činem. Šlo prý přímo o válečný akt a Putina je třeba stíhat třeba i v Nizozemí. „Putin se už nesmí do EU podívat a tisíce Rusů napojených na ruskou vládu také ne,“ myslí si advokát Petr Němec. Dle jiných je třeba zastavit financování prezidenta Miloše Zemana. Stejně má prý peníze z Ruska. „Jděte do píči…“ ulevil si aktivista Tomasz Peszynski, když uslyšel, že dle státního zástupce Pavla Zemana se nebude výbuch posuzovat jako teroristický čin.

Ukončit Zemana. Za velezradu. A trestně stíhat Putina, zaznívá na sítích. Majdanista už jen sprostě nadával
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milion chvilek zorganizovalo protest před ruskou ambasádou v reakci na poslední zprávy o výbuchu ve Vrběticích

V posledních několika dnech se v českém mediálním prostředí neprobírá téměř nic jiného, než kauza ve Vrběticích. Před sedmi lety měla dvojice ruských armádních agentů z jednotky GRU vyhodit do povětří muniční sklad ve Vrběticích. Čin si vyžádal dva mrtvé české občany a nápravu škod ve výši jedné miliardy. Po tom, co se informace dostala na povrch, tak česko-ruské vztahy nabraly zcela jinou podobu, než jaká byla doposud. K záležitosti se vyjádřila celá řada lidí, která tento krok ruské strany kritizuje.

Například bývalý poslanec a zastupitel Plzeňského kraje za TOP 09 Marek Ženíšek na svém twitteru napsal, že se Rusové nikdy nezmění, stále vyhrožují, ačkoliv to byli oni, kdo zabili dva české občany. „Kreml rozumí jen tvrdému přístupu, jinak se nám bude smát a na řadě budou další Vrbětice někde jinde v Evropě. Jsme členy EU a NATO, máme spojence. Je na čase nebát se a vyhodit všechny z ambasády v Praze,“ myslí si.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…