Ukrajina a Islámský stát: Šokující spojení

08.08.2016 10:41

Až doposud se otevřeně hovořilo tom, že Islámský stát získává své zbraně například z Turecka nebo Saúdské Arábie. Reportéři televize Sky News však zjistili, že zbraně se k rukám teroristů mohou dostávat i přes východoevropské gangy.

Ukrajina a Islámský stát: Šokující spojení
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Anketa

Který představitel ČSSD má vaši důvěru?

8%
86%
hlasovalo: 4205 lidí

Nejenom potenciální teroristé, ale také zbraně se mohou díky otevřeným hranicím šířit po celé Evropě snadno a rychle. A bohužel nezůstává jen u toho, mafiánské gangy z východní Evropy jsou podle zjištění Sky News schopni a ochotni dodávat zbraně i na území ovládané Islámským státem. Většina zbraní pochází z Balkánu, kde má rozsáhlá síť gangů snadný přístup ke zbraním, které v oblasti zůstaly po konfliktu v 90. letech. Další zbraně jsou potom pořizovány na Ukrajině.

„Hráli jsme otevřenou hru. Oni předem věděli, že jsme novináři, kteří chtějí ukázat, jak snadné je dostat zbraně za hranice. Po celou dobu našeho vyjednávání jsme získali dojem, že jsou schopni prodat zbraně skutečně komukoli. Od bankovních lupičů přes masové vrahy až po teroristy. Mezi svými zákazníky nedělají absolutně žádné rozdíly,“ píše Sky News, jehož reportérský tým se s rumunskými obchodníky se zbraněmi setkal na odlehlém místě na venkově.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

„Dva muži v kuklách zkontrolovali, jestli nepořizujeme video nahrávku, a vzali nám klíčky od našeho vozu. V kufru jejich auta nám ukázali několik zbraní a tvrdili, že jsou schopni dodat tisíce kusů rozličných zbraní. Zbraně převezou z Ukrajiny do Rumunska a odtud dále do západní Evropy a na Blízký východ. Tento konkrétní gang se specializuje pouze na střelné zbraně, ale spolupracují s dalšími gangem, který dokáže sehnat i těžké zbraně, granáty a rakety.“

Jak líčí reportéři Sky News, mezi nabízenými zbraněmi byly vysoce kvalitní a zcela nové ostřelovací pušky značky Steyr, poloautomatické pušky, brokovnice, lovecké pušky atd. Hlavním „tahákem“ rumunského gangu je však oblíbená AK-47, která je v současné době a zejména mezi teroristy velmi žádaná. „Evropa je doslova zaplavena nelegálními zbraněmi a Schengen fakticky brání ve sledování jejich pohybu,“ konstatuje Sky News a dodává, že automatické zbraně vystřídaly tradiční „nástroj“ teroristů, tedy bomby, protože jsou snadněji přepravitelné i použitelné.

Podle analytika Jaroslava Štefce zjištění Sky News dokazuje, že mnoho států kryje zajišťování zbraní pro Islámský stát a další teroristické skupiny. „Je totiž naprosto vyloučeno, aby se tohle všechno dělo bez vědomí a ‚požehnání‘ vlád zainteresovaných zemí. Zničující na celé věci je fakt, že hlavní odběratelé jsou dislokováni především v západní Evropě. Pokud byly tyto zbraně určeny muslimským migrantům, je naprosto jasné, proti komu budou obráceny, ‚až přijde čas‘. Jsme to my, původní obyvatelé Evropy. Proto také máme být z vůle nikým nevolených hlupáků a opilců v čele EU odzbrojeni, proto také máme trpně přihlížet, jak se invazní muslimská armáda valí do srdce našeho kontinentu a blíží se i k našim hranicím,“ napsal Štefec na svém facebookovém profilu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pro

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …