Ukrajinistka: Na Rusy platí jen totální destrukce

26.10.2025 14:48 | Monitoring
autor: Naďa Borská

„Sankce uvalené na ruské ropné giganty nebudou mít velký efekt, k mírovým jednáním pravděpodobně nedojde,“ obává se ukrajinistka Lenka Víchová. Rusko by podle ní ztratilo to, o co bojuje – stát se jedním z největších hráčů na mezinárodní scéně. Rusové neustoupí, dokud válku neprohrají. Byla by to pro ně potupa, proto budou bojovat až do konce. Válka se může rozšiřovat.

Ukrajinistka: Na Rusy platí jen totální destrukce
Foto: Repro Osobnosti Plus
Popisek: Lenka Víchová

Ukrajinistka Lenka Víchová vystoupila v pořadu Českého rozhlasu Osobnost Plus. Hovořila s ní moderátorka Světlana Witowská, jež úvodem připomněla, že USA uvalily sankce na největší ruské ropné společnosti a evropské země spolupracují s Ukrajinou na dvanáctibodovém návrhu, který má ukončit válku na současných bojových liniích. Ukrajina by podle něj získala bezpečnostní záruky a válečné reparace. Domů by se měly vrátit i všechny deportované děti.

„Jak moc budou Rusko sankce uvalené na ropné giganty bolet?“ zeptala se moderátorka.

„Myslím si, že hodně,“ mínila Víchová. Ropné společnosti totiž zajišťují podstatnou část příjmů ruského státního rozpočtu. Rusko tak přijde o peníze na produkci zbraní.

„Maďarský premiér Viktor Orbán už hledá cesty, jak sankce obejít. Jaký signál tím vysílá, a komu?“ chtěla vědět Witowská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Plemeno

Pane Pospíšile, jsem ráda, že bojujete za němé tváře. Jen tvrdíte, že majitelé psů často podceňují výběr plemene. Má otázka zní. Jsou podle vás agresivní a neagresivní plemena? Myslíte, že rasa psa určí jeho povahu? Myslíte, že je agresivita u psů, ale vlastně i u lidí vrozená? A ještě, jaké postihy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

V kapitalismu je všechno byznys, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 26.10.2025 16:23:46
Jste nezajímavá nula, ale někde vypukne válka a hned je z vás odbornice. Jestli USA napadnou Venezuelu, jak asi teď žije budoucí významná venezuelistka?

|  13 |  0

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…