Ukrajinská armáda se dle separatistů snaží proniknout do Doněcka

21.07.2014 11:05 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Ukrajinské ozbrojené síly se zřejmě pokoušejí proniknout do bašty proruských separatistů, milionového Doněcka. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž bylo nedaleko centra slyšet několik silných explozí. Povstalci tvrdí, že se bojuje u tamní železniční stanice.

Ukrajinská armáda se dle separatistů snaží proniknout do Doněcka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na východě si někteří občané myslí, že je hlavním původcem jejich problémů USA

Jeden z vůdců samozvané Doněcké lidové republiky Sergej Kavtaradze uvedl, že do města se snaží proniknout přinejmenším čtyři tanky a obrněné transportéry vládních sil.

Mluvčí ukrajinské "protiteroristické operace" Vladislav Selezňov se podle agentury omezil na sdělení, že operace je "v aktivní fázi", ale odmítl komentovat zprávy, že jednotky vstoupily do povstalecké bašty Doněcka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sjezd sudetských Němců

Dobrý den pane Jurečko. Mě se ten váš článek ohledně sjezdu sudetských Němců v Brně líbil. Ale vy si myslíte, že přinese nějaké smíření, když se koná na protest řady lidí? Nebylo by vhodnější pro smíření volit jinou cestu? Takhle si říkám, jestli nebude sjezd spíš kontraproduktivní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

Poslanci se vrátili k debatě o akci sudetoněmeckého Landsmanšaftu v Brně. Opozice mluvila o hnusu, p…