Ukrajinský prezident zveřejnil mírový plán pro východ země

20.06.2014 9:22 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes zveřejnil čtrnáctibodový mírový plán pro separatistický východ země. Žádá odzbrojení povstalců a slibuje jim svobodný odchod ze země. Podle agentury AFP to oznámila místní televize Inter TV.

Ukrajinský prezident zveřejnil mírový plán pro východ země
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Billboard stávajícího prezidenta u bývalého ústředí KGB

"Plán obsahuje bod týkající se odzbrojení, záruku pro ruské a ukrajinské ozbrojence k opuštění země, decentralizaci moci a ochranu ruského jazyka prostřednictvím dodatku k ústavě," uvedla místní soukromá televize Inter TV na svých internetových stránkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Summit NATO v Turecku: Okamura řekl větu, která zaujala sál

16:19 Summit NATO v Turecku: Okamura řekl větu, která zaujala sál

V Turecku se před červencovým summitem NATO sešli předsedové parlamentů členských zemí. Česko zastup…