Novináři uvádějí, že Rusům se nejlépe daří manipulovat veřejné mínění o situaci na východní Ukrajině pomocí televize. „Průměrný občan si doma raději stisknutím jednoho tlačítka na ovladači pustí klasickou televizi, nachystá jídlo a spokojeně konzumuje, co mu tam na obrazovce vnucuje propaganda. Zatímco pokud by si chtěl najít nějakou informaci sám, musel by použít internet. Musel by nad tím strávit nějaký čas. Musel by zapnout počítač, zadat do vyhledávače hledaný výraz a strávit s těmi informacemi nějaký čas. To ten líný občan neudělá,“ popisoval Bilka.
Žurnalisti nicméně připouštějí, že za špatnou informovaností či dezinformovaností obyvatelstva může do jisté míry stát absence přístupu k moderní technice, které se údajně nedostává zejména na venkově. O to více ale prý bije do očí, že propagandě často podléhají lidé ve městech či velkoměstech. „Třeba v Moskvě, kde má každý přístup k internetu, lidé běžně věří těm báchorkám, co Kreml vykládá. A to by přece rozumný člověk z velkoměsta neměl,“ myslí si Bilka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš